Ľudia sa nemôžu dohodnúť, ktorá z týchto 2 zebier sa pozerá do fotoaparátu

Sarosh Lodhi z Nagpur v Indii fotograf divočiny, minulý rok odcestoval do Kene. Lodhi tam odišiel do národnej rezervácie Maasai Mara, ktorá je jednou z najznámejších a najvýznamnejších pamiatkových a divokých oblastí v celej Afrike. Maasai Mara je uznávaná pre svoju výnimočnú populáciu levov, afrických leopardov, gepardov a afrických slonov.

Urobil aj fotografiu zebry, ktorá sa stala na internete vírusovou. Obrázok vyvolal diskusiu na sociálnych sieťach po tom, čo ju Parveen Kaswan zverejnil na svojej stránke Twitter a požiadal ľudí, aby uviedli, ktorá zebra je obrátená dopredu na fotoaparát. Aj keď táto výzva znie jednoducho, na definitívnej odpovedi sa ľudia nevedeli dohodnúť.

Prejdite nadol, pozrite sa na obrázok a povedzte nám, aký je váš názor v komentároch.

Všetko to začalo jednoduchou otázkou, ktorá zebra sa pozerá do fotoaparátu?

Ktorá zebra sa pozerá do fotoaparátu ? Zebra vľavo alebo vpravo?

 

No Title

Which zebra is in front? Left one or the right one? #wildlife #naturephotography #zebra #africa #masaimara #wildlifephotography pic.twitter.com/GVRErQMS1j

zdroj: boredpanda 

Maasai Mara – miesto, kde Lodhi urobil fotografiu, pôvodná fotka bola urobená v roku 1961 a oblasť mala rozlohu iba 520 km². Táto oblasť sa rozšírila na východ neskôr v roku 1961 a pokryla tak 1 821 km². Časť územia dostala štatút národnej rezervácie a v roku 1974 sa zvyšná plocha 159 km2 vrátila miestnym komunitám.

Niet divu, že sa Lodhi vrátil k archívnym fotografiam z jeho výletu v rezervácii. Zebry a iné druhy sa pravidelne sťahujú do rezervácie Mara. Tu sa zdržiavajú v stádach. Celoročne je možné navštíviť aj skupinu „Big Five“, kde patrí lev, leopard, slon, Cape byvol, čierny a biely nosorožec.

Už ste zistili, ktorá zo zebier sa pozerá do fotoaparátu ? Ak si myslíte, že je to tá vľavo, máte pravdu, uviedol Lodhi.

Zdroj: www.boredpanda.com