štvrtok, 18 júla, 2024

Bezdomovec hľadal ženu, aby jej vrátil peňaženku naplnenú hotovosťou, ktorá ju v noci stratila. Ako to nakoniec skončilo?

V týchto dňoch správy denno-denne ukazujú len to najhoršie a stačí to na to, aby aj ten najväčší optimista stratil vieru v ľudskosť.

Ešte stále však existujú udalosti, ktoré vám nielen vyčaria úsmev na tvári, ale zároveň vrátia vieru v dobro.

Daisy Owenová bola ako každá iná 20-ročná žena, ktorá si užívala noc v meste! Počas toho však stratila kabelku a bola úplne zničená, keď si uvedomila, čo sa stalo. V kabelke mala hotovosť, peňaženku, občiansky preukaz, kľúče a tiež drahý nový iPhone.

                                                                             facebook

Daisy predpokladala, že svoju kabelku už nikdy neuvidí. Bola si istá, že ju niekto pravdepodobne vzal a takmer okamžite sa rozhodla, že pôjde domov.

Pred krčmou jej kabelku našiel bezdomovec a okamžite si ju nechal u seba. Prehrabal sa vo vnútri, aby zistil, kto ju vlastní, a narazil na Daisyin občiansky. V tichosti si sám pre seba povedal, že kabelku vráti jej majiteľke.

Paul zároveň nechcel, aby si niekto myslel, že kabelku ukradol, a tak napísal trojstranový odkaz vysvetľujúci situáciu.

Napísal, ako sa k taške dostal a ako ju chcel vrátiť majiteľke. Uviedol tiež, že nikomu nepovedal, že má kabelku u seba, pretože by sa zdalo, že ju ukradol. Jeho jedinou motiváciou bolo vrátiť ju späť Daisy, pretože robiť správnu vec mu pripadalo naozaj dobré.

A tak chodil po meste a pýtal sa ľudí, či poznajú Daisy Owenovú. Ľuďom nepovedal, že má kabelku, pretože nechcel, aby ho niekto obviňoval.

Už viac ako deň chodil a hľadal Daisy. Bez stopy sa nakoniec rozhodol využiť šancu a ísť na jej domácu adresu, aby jej kabelku vrátil.

Práve sa chystal na cestu k nej domov, keď natrafil na jednu z Daisyiných kamarátok. Kamarátky mu povedali, že poznajú Daisy Owensovú a tak jej poslal správu na Facebooku, v ktorej jej oznámili, že sa našla jej kabelka!

Daisy sa po tom, ako sa dozvedela, veľmi uľavilo. Bola však tiež v poriadnom šoku. Myslela na bezdomovca Paula, ktorý býval v ubytovni a ledva si mohol dovoliť jedlo. No aj napriek tomu bol odhodlaný ju nájsť a vrátiť jej tašku.

Pokojne mohol predať jej veci a peniaze, ktoré mala v kabelke, si strčiť do vrecka, aby si ich mohol užívať.

„Keby som bola v tejto pozícii, predala by som všetky veci, aby som zlepšila svoj život – ale Paul nie,“ povedala Daisy. „Stále bol hladný a na ulici, aj keď mal v taške moju 10-librovú bankovku.“

Daisy bola dojatá Paulovou poctivosťou a odhodlaním vrátiť jej kabelku. Rozhodla sa, že Paulovi pomôže dať jeho život do poriadku. Založila finančnú zbierku, aby pomohla Paulovi získať nejaké trvalé bývanie, teplé oblečenie a jedlo.

Podarilo sa jej vyzbierať viac ako 5 000 dolárov a bola nepochybne veľkou pomocou pre Paula, ktorý si mohol dať si život do poriadku!

 

zdroj

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights