Ľudia sú zdesení z tohto obrovského netopiera. Niečo tak veľké ešte nevideli

Netopiere sú zvláštne tvory. S celkom 1400 druhmi sa tieto zvieratá pohybujú od veľmi roztomilých až po úplne desivé a nachádzajú sa takmer v každej časti našej planéty. Nedávno boli ľudia na internete oboznámení s jedným konkrétnym netopierom, ktorého možno jednoducho charakterizovať ako strašidelného. Zo 150 druhov mega netopierov je najväčší. Nie je prekvapením, že po tom, čo sa fotografia tejto veľkej lietajúcej líšky stala na internete vírusovou, stala sa nočnou morou pre mnoho ľudí.

Po tom, čo sa táto fotografia s netopierom vo veľkosti „človeka“ stala na internete vírusovou, ľudia začali mať podozrenie, že je falošná.

AlexJoestar622

Čoho sa treba báť? Pozrite sa sami. Tento strašidelný gigant s roztomilou a nevinne vyzerajúcou tvárou môže ľudí prinútiť triasť sa od strachu.

Ako sa ukázalo, fotografia je skutočná a zobrazuje gigantickú lietajúcu líšku.

AlexJoestar622

Mnoho ľudí však túto fotografiu okamžite označilo za falošnú. Aj keď je múdre neveriť všetkému, čo vidíte online, kontrolóri v spoločnosti Snopes potvrdili, že je skutočná.

Keď sa objavila ďalšia fotografia toho istého netopiera bolo jasné, ako vyzerá v skutočnosti

www.boredpanda.com

Aj keď to nemusí byť úplne presné. Keď sa objavila ďalšia fotografia nasnímaná z iného uhla bolo jasné, že pôvodná bola ovplyvnená spôsobom odfotenia. Netopier tak vyzeral väčší, ako v skutočnosti je.

Napriek tomu, že nie sú vo veľkosti človeka, lietajúce líšky sú najväčšími netopiermi na svete

OZinOH

Takže nie, tieto netopiere nie sú rovnako veľké ako človek. V skutočnosti je telo netopiera menšie ako priemerné ľudské dieťa, ale krídla majú obrovské. Lietajúce líšky majú rozpätie krídel 1,5 metra a ich telá sú dlhé 27 až 32 cm.

www.boredpanda.com

Tieto netopiere sú však majestátne. Pochádzajú z Indonézie, Malajzie, Číny, Mjanmarska, Filipín, Singapuru, Vietnamu, Východného Timoru a Thajska. Fotka tohto netopiera bola zachytená na Filipínach.

tolgabathospital

Lietajúce líšky majú rozpätie krídel 1,5 metra a ich telá sú dlhé 27 až 32 cm.

www.boredpanda.com

Meet the World’s Biggest Bat | National Geographic

With their giant wingspans, flying foxes are the world’s biggest bats. Australia’s black flying foxes are a prime example, with wingspans up to six feet (two…

Aj keď niektorí ľudia žartujú o tom, že jedia ľudí, tieto mega netopiere sú bylinožravce. Majú radi dobré jedlo pozostávajúce z ovocia, ako sú banány a mango, ako aj z listov, nektáru, peľu, kvetov a ďalších rastlinných látok.

_moontaeilnct

Takže sa týchto zlatíčok nemusíte báť !

Zdroj: www.boredpanda.com