Mal by Matovič odstúpiť? Ak by tak spravil, má pre občanov Slovenska jasný odkaz!

V priebehu posledných dní sa prevalila ďalšia kauza neoprávneného titulu. Premiér Igor Matovič tak odovzdal diplomovku, ktorá je pravdepodobne kompilátom dvoch iných prác. Článok o tom bol zverejnený v čase, keď bol premiér na ceste do Bruselu, kde mal jednoznačne “nadupaný program”. V sérii statusov na svojom Facebooku si vylial dušu ohľadom kauzy a jej možných následkov.

Jasný odkaz občanom 

“Pre tých, čo im nič dobré nie je – len sa nebojte, raz sa zase dožijete svojho premiérka, ktorý vás bude s jamôčkami v líčkach okrádať o miliardy … a vy budete môcť zase slastne pri tom vzdychať,” narážal na jeho možnú náhradu, Petra Pellegriniho, ktorý si založil novú stranu Hlas. Od ľudí ani nechce aby sa ho zastávali: “Odpisovať sa v škole nemá, citovať sa musí,” napísal. O svojej diplomovej práci, ktorú odovzdal pred 22 rokmi, ani len netušil, že je problémová. Ak by to vedel, prehlásil tak, že by nikdy nekritizoval za podobný počin Andreja Danka a iných “plagiátorov”. 

Igor Matovic

Peťo Pollák pozval na večeru … a kukajte ich v čom nám mušle donésli,) … pre tých, čo im nič dobré nie je – len sa nebojte, raz sa zase dožijete svojho premiérka, ktorý vás bude s jamôčkami v…

 

Chybu si priznal

V inom statuse zase píše o tom, že so svojim titulom sa nikdy nechválil a dokonca si ho nedal zapísať ani do občianskeho preukazu. Netají sa však tým, že posledné dva roky školy naozaj flákal, keďže si založil vlastnú živnosť. “Na tie dva roky vôbec nie som hrdý. Nechodil som na prednášky a na cvikách som bol často duchom neprítomný, či mysľou v mojej firme. Či som zvykol odpisovať? Zvykol. Často? Keď som sa nestihol naučiť, tak určite, ak sa dalo. Bolo to správne? Nebolo,” priznáva svoje lajdáctvo.

Milujem dýchať bez rúška a Ďakujem Zlatici Puškárovej, ktorá nás na ne s Marekom Krajčim ako prvých politikov – v priamom prenose na Markíze nahovorila,)

No Description

 

Odstúpi?

Nakoniec sa naskytá otázka aký postih by mal premiéra Igora Matoviča v tejto kauze čakať. Sám si je vedomý svojej chyby a pritakáva, že zrejme by mal o svoj titul prísť. “Koniec-koncov takú zmenu zákona som si u pána ministra školstva a pani ministerky spravodlivosti objednal,” priznáva. Na záver dodal aj svoje stanovisko ohľadom odstúpenia z funkcie: “Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil,” odkazuje voličom.

ZVLÁŠTNY POCIT Na Úrade vlády ma dali do rámu a vyvesili k Mečiarovi, Dzurindovi, Ficovi a spol. … keď už sa inak nedá, aspoň, že mi vybrali fotečku bez kravaty na rozdiel od pánov ostatných,) foto: Tomáš Benedikovič, N

No Description

 

Čo si tejto kauze plagiátorstva myslíte Vy?