Manželia si po 9 rokoch otvorili svadobný dar, ktorý mali otvoriť, keď sa prvýkrát pohádajú

To, že novomanželom všetci darujú rôzne druhy darčekov, nie je nič neobvyklé. Niekto si vyberie niečo užitočné, iný sentimentálne – každý podľa svojho vkusu. Ale príbeh o Katie a Brandonovi Gann je niečo zvláštne. Aj napriek tomu, že sú už 9 rokov manželmi , ešte stále neotvorili svoj posledný svadobný dar.

Dar pochádzal od nevestinej Alison. K bielej krabičke bola prilepená obálka s nápisom: „Otvorte, až keď sa prvýkrát pohádate.“ Rozhodli sa splniť toto želanie a nechali ju v šatníku na poličke.

Samozrejme, počas týchto 9 rokov sa u nich vyskytli hádky a nezhody, rovnako ako u všetkých normálnych párov, no krabičku sa rozhodli neotvoriť z úplne iného dôvodu. Toto povedala Kathy:

„Je zrejmé, že počas našich 9 rokov sme zažili veľa sporov a buchnutí dvermi. Taktiež sa vyskytli prípady, keď sme sa obaja chceli rozviesť … no krabicu sme nikdy neotvorili.

Úprimne si myslím, že sme nechceli otvoriť krabicu, pretože by to symbolizovalo naše zlyhanie. Pre nás to znamená, že niečo v našom manželstve nefunguje – a my sme obaja príliš tvrdohlaví na to, aby sme s tým súhlasili. Takže sme to prehodnotili. Je čas otvoriť krabičku? Čo ak to nie je naša najhoršia hádka? Čo urobíme, ak to bude ešte horšie a my už tú krabičku nebudeme mať?“

Ako by povedal môj strýko Bill: „Nič nemôže byť tak zlé, že by to nemohlo byť horšie.“

Potom sa všetko zmenilo. Katie a Brandon dali svoje dve deti do postele a vychutnali si pohár vína. Ich rozhovor sa začal o blížiacej sa svadbe, na ktorú boli pozvaní. Veselo sa bavili o tom, aký dar dajú mladému páru. Vtedy si Kathy spomenula, aký dar v nej zanechal nezmazateľný dojem.

Krabička stála v skrini deväť rokov a prežila tri sťahovania. Pár ju neotvoril v obave, že v budúcnosti bude existovať prípad, keď to bude ešte viac potrebovať. V ten večer, keď hovorili o nadchádzajúcej svadbe svojich priateľov, sa rozhodli, že nastal čas otvoriť krabičku.

Vo vnútri boli dva listy – jeden adresovaný Brandonovi, druhý Katie, a taktiež nejaké peniaze. „Zájdite si na pizzu, krevety alebo niečo, čo máte obaja radi,“ písalo sa na  Katienom lístočku, zatiaľ čo Brandon prečítal: „Choď kúpiť kvety a fľašu vína.“

K dispozícii bola tiež krištáľová váza na kvety, dve krištáľové poháre, uterák, pena do kúpeľa a voňavé telové mlieko. Kathy však nebola ani tak ohromená danými vecami, ako samotným listom.

„Celý ten čas sme predpokladali, že táto škatuľa obsahuje kľúč k záchrane manželstva – čo sme my, mladšia generácia, nevedeli,“ vysvetľuje Katie. „Koniec koncov,  moja teta a strýko boli manželmi takmer pol storočia. A my sme si mysleli, že krabička zachráni aj nás.“

V skutočnosti však táto krabička naučila pár trpezlivosti, súcitu a kompromisu. Veď sa na ňu mohli obrátiť hneď po prvej hádke, no neurobili to. Zistili , že ich manželstvo je dostatočne silné na to, aby sa obaja partneri rozhodli pre rozvod.

A čo by ste vložili do takejto krabice vy?