„Myslel som, že to bol podvod.“ Tridsaťročný pacient zomrel po „KORONA“ večierku

Podľa texaského lekára, len 30-ročný pacient, zomrel po účasti na „COVID“ párty, pričom veril, že pandémia koronavírusu je podvod. Pacient, ktorý bol liečený v nemocnici v San Antoniu, je jedným z tisícok pacientov, ktorí mali v posledných dňoch pozitívny výsledok testu na COVID-19. V sobotu oznámili štátni úradníci v Texase rekordných 10 351 nových prípadov za jeden deň.

Jeden z lekárov prezradil: „Starali sme sa o 30-ročného pacienta, ktorý povedal zdravotnej sestre, že sa zúčastnil na „COVID“ párty.“ Tesne pred tým, ako pacient zomrel, sa obrátil na zdravotnú sestru a povedal: „Myslím, že som urobil chybu. Myslel som si, že to bol podvod, ale nebol.“ Dr. Jane Appleby, hlavný lekár v nemocnici v San Antoniu, vo videu pre USA DNES povedal, že vírusu nahrávajú do karát tí, ktorí sú voči nemu skeptickí. Účastníci na takéto párty chodia najmä preto, aby zistili, či je vírus skutočný a či sa nakazia. 

Podobné prípady nakazenia sa na rovnakom večierku boli zistené aj v iných oblastiach, vrátane Alabamy a Kentucky. Mladí ľudia  v posledných týždňoch navštevujú takéto akcie čo raz viac a následne je ich aj omnoho viac nakazených. Niektorí dokonca ani neprezradia, že boli na večierku s inými nakazenými. Najnovšie analýzy ukazujú, že až 55% prípadov pozitívne testovaných ľudí na COVID-19, je mladších ako 45 rokov. 

Hoci je COVID-19 známy hlavne negatívnym vplyvom na seniorov, odborníci tvrdia, že toto ochorenie môže oslabiť aj pacientov mladšieho veku. Varovali, že rozšírenie prípadov medzi mladšími ľuďmi v konečnom dôsledku ohrozuje každú zraniteľnú osobu, s ktorou prichádzajú do styku. Nemocnica v San Antoniu v súčasnosti lieči najviac pacientov COVID-19 vo veku 20 a 30 rokov.

Appleby vyzval obyvateľov Texasu, aby nosili ochranné masky, zdržiavali sa prevažne doma a ak je možné, aby sa vyhýbali tráveniu voľného času vo väčších skupinách.

Zdroj: eu.usatoday.com