“Nekop, točia to!”: VIDEO zo zásahu v Bratislave ukazuje ako proti ozbrojenému mužovi zasiahli kukláči

Dnes sa v Bratislave na Prepoštskej ulici pohyboval muž s nožom. Na zásah v hlavnom meste boli vyslaný kukláči, ktorí na muža strieľali gumenými projektilmi. 43-ročný Michal T. však nôž odmietal odhodiť tak kukláči pokračovali v paľbe gumených projektilov, ktoré mužovi ublížiť nemohli. Nedávno sa tak na internete objavilo aj video z celého zásahu, ktorý bude preverovať nadriadený vyslaných policajných kukláčov.

 

Adekvátnosť zákroku sa bude riešiť

Vďaka prichádzajúcim posilám z druhej strany ulice sa im muža podarilo spacifikovať. Neskôr, keď sa okolo muža kukláči zhrkli môžete na videu vidieť ako jeden z nich páchateľovi začal kopať do hlavy. “Nekop, točia to,” zakričal na neho kolega aby s neprimeraným správaním prestal.

K zásahu sa vyjadrila aj policajná viceprezidentka gen. Jana Maškarová: „Z medializovaného videa sa nedá presne vyhodnotiť, či bol alebo nebol zákrok policajtov adekvátny. Momentálne ich nadriadený vyhodnocuje zákrok z odevných kamier, ktoré mali policajti na uniformách. Zákrokom sa bude zaoberať Odbor kontroly Prezídia PZ.“

 

Video zo zásahu si môžete pozrieť tu:

URSULINI on Facebook Watch

Exkluzívne zábery zo zásahu policajtov v Bratislave. Dnes na obed v centre Starého mesta útočil 43 ročný Michal T.