Majiteľa otvoreného prešovského podniku odsúdili na štedrý deň – Aký trest mu hrozí?

Majiteľa prešovského podniku, ktorý bol počas lockdownu otvorený, právoplatne odsúdili. Prešovská krčma Tralka bola počas predvianočných dní otvorená aj napriek zákazu, ktorý nariadila vláda. TV Markíza informovala o skutočnosti, podľa ktorej mu bol udelený dvojročný podmienečný trest.

Majiteľa podniku súd odsúdil na základe vykonávania podnikateľskej činnosti počas obdobia lockdownu. Majiteľ sa vyjadril, že svoju činnosť nepozastavil z dôvodu potreby finančných prostriedkov pre seba a svoju rodinu. Prevádzka čelila niekoľkým kontrolám, ktoré boli vykonané na základe sťažností kvôli otvorenej terase ako aj otvorenému interiéru prevádzky.

V tejto činnosti ho podporovala aj advokátka Adriana Krajníková, ktorá je prešetrovaná Slovenskou advokátskou komorou kvôli šíreniu hoaxov.

Hovorkyňa Krajského súdu v Prešove prezradila: „Obvinený bol na Štedrý deň uznaný za vinného z prečinu porušovanie povinností za krízovej situácie, za čo mu bol uložený trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov, s podmienečným odkladom výkonu uloženého trestu na skúšobnú dobu troch rokov. Trestný rozkaz Okresného súdu Prešov je právoplatný.“

 Po tom, čo sa súd s majiteľom prešovského podniku skončil, majiteľ sa pri novinároch takmer nezastavil, avšak stihol im ukázať prostredník.

zdroj. tvmarkiza.sk