Nemala to od začiatku ľahké: Šmahelova dcéra Emka (1) rastie ako z vody!

Pre mnohých z nás sú deti tým najväčším darom v živote. Prebdené noci či nekonečné otázky vedia každého rodiča vyviesť z miery. No aj napriek tomu na svoje deti nedáte nikdy dopustiť! Rovnako to je aj v živote dvojnásobného otecka Martina Šmahela, ktorý o milovanú Emku s partnerkou Beátkou skoro prišiel. Avšak malá Emka je poriadna bojovníčka a aj napriek počiatočným komplikáciám nedávno oslávila svoje 1. narodeniny. 

Rastieme, dýchame, papáme, odolávame, veríme, dávame si navzájom energiu a tešíme sa všetci spolu 👨‍👩‍👧‍👧👶🏼 ako rodina 💗 Život nám prináša skúšky, ktoré naše cesty nasmerujú podľa našich rozhodnutí. My sme strojcami svojho osudu, šťastia a spokojnosti. Dôležité je to, ako sa rozhodneme myslieť a konať, či zabojujeme v ťažkých chvíľach a vydáme sa svojou vlastnou cestou. Nenechajte si do svojho života kecať od druhých. Každý si ho riadime sami a sme zaň zodopvední. Toto malé dievčatko ma toho tak veľa naučilo, a pritom je so svojimi 1200g len necelé 2 mesiace na svete. V skutočnosti tieto slová cezo mňa píše Emka. Ona nám ukazuje, že tu chce byť s nami a prelieza všetky prekážky ako silný leopard. A my ju v tom silno povzbudzujeme.

No Description

 

Emka to nemala zo začiatku ľahké, keďže sa narodila predčasne v 6. mesiaci. Vtedy vážila iba 833 gramov! V tejto spojitosti sa lekári preto rozhodli malú Emku previezť do inej nemocnice. No sanitka, ktorá predčasniatko prevážala sa zrazila s osobným autom. Emku tak musela doktorka so sestričkou na mieste okamžite resuscitovať a bola potrebná aj okamžitá hospitalizácia.

Ja Ťa naučím trávu jesť 😄🤣🌱 Aj cvičiť, makať, starať sa o seba. To je ockova parketa. 💕 Objavujeme svet

No Description

Takéto veci by nechcel zažiť snáď žiaden rodič. No prosby Martina a partnerky Beáty boli vyslyšané a dievčatko sa z najhoršieho dostalo vonku. Emka je tak zdravá a rastie ako z vody. Nedávno sa s ňou hrdý otecko pochválil aj na svojom Instagrame. “Ja Ťa naučím trávu jesť 😄🤣🌱 Aj cvičiť, makať, starať sa o seba. To je ockova parketa. 💕 Objavujeme svet,” napísal k spoločným fotografiám s dcérkou Emkou.

zdrj:hitky.sk