Ruského výrobcu dúhovej zmrzliny obvinili z propagácie homosexuality

Názory na LGBTQ komunitu sa vo svete rôznia no všeobecne sa jej členovia stretávajú s nenávisťou. No v posledných rokoch táto komunita dostáva viac priestoru na propagáciu. Aj napriek rôznym podujatiam zameraných na podporu tejto komunity sa stretávajú s neporozumením. Veľmi bizarný prípad sa stal aj v Rusku, keď riaditeľka Zväzu žien obvinila ruského výrobcu zmrzliny z propagácie homosexuality.

 

Sťažovala sa prezidentovi

Ruský výrobca zmrzliny, Chistaya Liniya, prišiel na trh z dúhovou zmrzlinou s príznačným názvom Dúha. Celý obal ale aj zmrzlina je už pochopiteľne dúhová čo Yekaterine Lakhovej evokuje propagandu LGBTQ komunity. “V tichosti propagujú tieto krásne dúhové farby, používajú pekné slová, propagujú zmrzlinu s názvom Dúha,” povedala Lakhova prezidentovi Putinovi. Aj keď bola v Rusku homosexualita dekriminalizovaná v roku 1993 sa členovia LGBTQ komunity stále stretávajú s nechápavými pohľadmi. Na druhej strane je však propagovanie “homosexuálneho správania medzi neplnoletými” potrestané pokutou až do 500 000 rubľov (cca 6230€).

 

Rainbow-coloured ice cream

Zdroj: Chistaya Liniya

 

Reagoval aj viceprezident spoločnosti

“Nemám rada dúhu rovnako ako nemám rada swastiku,” priznala Lakhova. Reakcia Vladimira Putina však nedala na seba dlho čakať. Lahkovej odkázal, že ak je dôvod veriť, že sa jedná o propagandu hodnôt, ktoré pre nás nie sú tradičné tak by sa s tým mala vysporiadať spoločnosť ale nie agresívnym spôsobom. Čo to ku kauze mal povedať aj viceprezident spoločnosti Chistaya Liniya. “Naša spoločnosť zastáva tradičnú rodinu a rozhodne nesúhlasí s pani Lakhovou. Myslíme si, že dúha je iba zobrazením slnečných lúčov po daždi a nie vlajka LGBT,” vyjadril sa Armen Beniaminov.