Šokujúca správa z parlamentu: Jeden z ministrov je vážne chorý!

Choroba si nevyberá či je niekto známy, bohatý alebo chudobný. Portál Nového Času prišiel z informáciou je jeden z poslancov strany Sloboda a Solidarita má vážne zdravotné problémy. To, že sa má pravidelne dostavovať do Národného onkologického ústavu potvrdil aj on sám. Diagnózu, ktorú mu lekári diagnostikovali však nepoznáme. 

Dnes som mal poldňovú diskusiu s rektormi vysokých škôl. Rozprávali sme sa hlavne o 🍏 Novom zákone o VŠ. S rektormi sme sa zhodli, že po 20 rokoch a 50 novelách jw potrebný nový, jednoduchý a prehľadný zákon. 🍏 Právomociach VŠ, autonómii či akademických slobodách. 🍏 Rozdelení VŠ napr. na výskumné a vzdelávacie VŠ, ktoré by sa odrazilo aj vo financovaní. 🍏 Spôsobe financovania vysokých škôl 🍏 Myšlienka na záver: Otvorili sme v diskusii aj filozofickú otázku možnosti dobrovoľného školného, ale aj tému určenia smerného čísla študentov. Išlo by o určenie daného počtu študentov jednotlivých odborov, na ktorých štúdium bude podľa potrieb trhu práce prispievať štát. Cieľom by bolo podporiť žiadané odbory a nasmerovať na ne študentov. Samozrejme, je to len téma na diskusiu 😊 #diskusia #discussion #debate #skolstvo #education #zvolen #praca #work #bald #blue #blueeyes

No Description

 

Minister školstva, Branislav Gröhling (46), si diagnózu vypočul od lekárov v Národnom onkologickom ústave. Diagnóza však nie je známa no podľa informácii má mať v tele silný zápal. “Áno, chodím tam však na pravidelné návštevy,” priznal Gröhling o návšteve onkologického ústavu. Bližšie svoj zdravotný stav však nekomentoval.

ŠKOLY BUDÚ MÔCŤ VYBERAŤ UČEBNICE . O tom, aby si školy samy vyberali učebnice, sa dlho iba hovorilo. Teraz to konečne začíname realizovať. Začíname na prvom stupni (a postupne tak plníme aj predvolebný sľub a náš program) 😊 . . 👉 Školy si po prvý raz budú na prvom stupni vyberať učebnice. Tento rok dostanú zatiaľ najväčší príspevok na učebnice – spolu 11,4 milióna eur (minulý rok to bolo 1,9 milióna eur). Dostanú ho na schválené aj odporúčané učebnice pre prvý stupeň, jazykové učebnice pre 5. ročník a na učebnice pre špeciálne školy. Učebnice si budú vyberať zo zoznamu, ktorý je na Edičnom portáli. . Školy dostanú financie podľa počtu žiakov a podľa sumy na žiaka (viac v dokumente dole) – vo väčšine prípadov to bude 44 eur na prváka a 32 eur na každého žiaka v druhom až piatom ročníku. Vyššie príspevky sú na učebnice, ktorých tlač je nákladnejšia (v jazykoch menšín či pre žiakov so špeciálnymi potrebami). Školy nemusia nakupovať pre každý ročník, ale pre tie, ktoré potrebujú 😊 . . 🙏 Chcel by som aj školy poprosiť, aby si už teraz urobili prehľad titulov a aby po získaní príspevku objednali učebnice tak, aby predávajúcim ostal dostatočný čas na ich tlač a distribúciu 😊 . Viac info na webe ministerstva 😉 😊 . #success #uspech #vzdelavanie #skolstvo #branislavgrohling #minister #bald #formal #suit #tie #skola #education #blue #modra

No Description

 

Okrem vážnej choroby má na pleciach aj množstvo iných povinností spojené s koronavírusom. Do budúcnosti tak musí vyriešiť otázku online vyučovania či konania maturitných skúšok. Zdravotný stav potrápil aj exprezidenta a exposlanca Andreja Kisku. Ten sa má v týchto dňoch zotavovať a rehabilitovať po operácii platničky.

zdroj:hitky.sk