Stretnutie s divou zverou: Vďaka správnemu manévru unikol 12-ročný chlapec medveďovi

Keď idete s priateľmi či rodinou na výlet do prírody, len málokedy Vám napadne, že by ste tam mohli stretnúť lesnú zver. Mnohí nad tým mávnu iba rukou, však oni sa nás boja no opak je mnohokrát aj pravdou. Svoje o tom vie aj 12-ročný Alessandro z Talianska, ktorý sa s rodinou vybral do Dolomitov v provincii Trentino. Tam sa ich výlet zmenil na adrenalínový zážitok po tom čo sa s kríkov vynoril dospelý samec medveďa.

🇬🇧 A picture does not do Brenta justice. While you may be prepared for your trek in the Brenta Dolomites, you are never prepared for the stunning, jagged profile. Terrain, scenery and infrastructure — follow your heart and your feet will propel you forward. ~ 🇮🇹 È il momento giusto per provare itinerari meno battuti, capaci però di regalarti bellezze inaspettate. È il momento giusto per respirare a pieni polmoni. Per scegliere spazi aperti e panorami. L’importante è restare sui sentieri segnalati, rispettare le distanze e regalarsi del tempo prezioso. #visittrentino #trentinowow #viaggioinitalia #traveltoitaly @campigliodolomiti Regram by 📷 @michaelslivo . . . . . . . . . . #trentino #northitaly #italianalps #nardis #dolomiti #topdolomites #dolomitiunesco #dolomitidibrenta #parcoadamellobrenta #naturephotography #naturelovers #trekking #trekkinglover

No Description

 

Podľa talianského denníka La Stampa, dopadlo stretnutie s medveďom nakoniec dobre vďaka vedomostiam malého chlapca. Tej je totiž do prírody a zvierat blázon a počas karantény sa s otcom naučil veľa vecí. Naučil sa aj to ako sa zachovať v podobnej situácii, do ktorej sa s rodinou dostali. Kľúčové tak bolo nepozerať sa medveďovi priamo do oči a pomaly sa vzďaľovať.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

„Alessandro šiel pred nami, ale naraz bol vzadu a v pätách mal medveďa. Boli sme vystrašení, no on bol úplne pokojný. Zvieratá a príroda sú jeho vášeň,” opísal situáciu Alessandrov otec, Federico. Malý Alessandro si tak zachoval chladnú hlavu a nespravil v tom momente tu najväčšiu chybu a to keby začal utekať. „Bolo dôležité nijako ho neohroziť a zmiznúť mu z dohľadu. Nepozeral som sa mu do očí a myslím si, že pochopil, že nie som jeho nepriateľ. Teraz som najšťastnejšie dieťa na svete,“ povedal o zážitku 12-ročný chlapec. 

 

Video zo stretnutia s medveďom si môžete pozrieť tu:

No Title

A voi il mio incontro con @’orso di sta mattina sopra la malga Sporminore… pic.twitter.com/VN6QmAV9oV