“V Budapešti nám pomohli dostať sa na štartovaciu čiaru!”: Malý bojovník Riško je doma a užíva si nový svet

Určite si každý z Vás pamätá na príbeh malého Riška, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou. V pomoci pre malého bojovníka sa zomklo celé Slovensko. Všetka snaha sa tak vyplatila a Riškovi už v Budapešti podali vytúžený liek Zolgensma ešte koncom marca. Celá rodinka je už konečne doma a Riško si nadšením užíva svet naokolo. No ako prizvukujú jeho rodičia, je to len začiatok ešte dlhej cesty.

https://www.facebook.com/RiskoSMA1/photos/a.391349624975305/714935382616726/?type=3

 

“Z Budapešti sme prišli s niekoľkými odporúčaniami, ktoré sa pomocou lekárov na Slovensku snažíme aplikovať. Je super, že sú lekári ochotní riešiť veci aj bez Riška. Dava nám to možnosť Riška chrániť a dať mu potrebný čas na posilnenie jeho zatiaľ oslabenej imunity,” napísali rodičia na sociálnej sieti. Riškovi rodičia tak teraz majú pred sebou kopu vybavovania rôznych terapii či rehabilitačných programov. V kontakte sú z centrami naprieč celým svetom – v Taliansku, Rakúsku, USA, Nemecku ale aj Maďarsku.

https://www.facebook.com/RiskoSMA1/photos/a.391349624975305/717548212355443/?type=3

 

“Čaká nás ešte veľa stretnutí a vybavovačiek s lekármi ale urobíme všetko preto aby na konci celého tohto šialenstva bolo jedno usmievavé a spokojné dieťa – náš Riško,” prizvukujú rodičia. Riško je už doma, kde to pozná a obklopuje ho rodina, ktorá ho miluje nadovšetko. Užíva si, že môže byť konečne vonku a “otáča sa za všetkým farebným”. Rodičov a malého Riška síce čaká ešte dlhý boj no my im držíme palce!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on ““V Budapešti nám pomohli dostať sa na štartovaciu čiaru!”: Malý bojovník Riško je doma a užíva si nový svet”