Vandali zničili sochu Ježiša. Hlavu mala odlomenú a položenú vedľa tela

V arcidiecéze Miami sa pred pár dňami stala udalosť, ktorú tam veriaci ešte nezažili. Jedného dňa našli sochu, ktorá tam stojí už dlhé desaťročia, takmer úplne zničenú. Podľa veriacich je tento čin jasným útokom na cirkev. Vandali si zrejme neuvedomovali, že socha je pre veriacich akýmsi posvätným majetkom, čo potvrdil aj portál Miami Herald. Udalosť z mesta West Kendall aktuálne prešetruje miestna polícia.

Mary Ross Agosta, hovorkyňa arcidiecézy Miami, tvrí, že tento čin by mala polícia vyšetrovať ako trestný čin z nenávisti, pretože podobné, jasne vopred naplánované, činy sa v Spojených štátoch odohrávajú často. Mnoho z nich je vyšetrených len z dôvodu, že su brané práve ako útok voči katolíckej cirkvi, teda ako trestný čin z nenávisti.

Socha bola zničená nemilosrdným spôsobom. Ostala bez hlavy tak, že ju mala odlomenú a položenú vedľa tela. Zničenú sochu našiel v ranných hodinách diakon. V okolí kostola sú aj bezpečnostné kamery, no tie žiaľ vo vyšetrovaní nepomožu, pretože ani jedna z nich nesmerovala priamo a ani k blízkosti sochy.

Church members want answers after status of Jesus Christ is vandalized

A statue of Jesus Christ was violently vandalized inside a South Florida church, leaving police and parishioners to ponder who would commit such a crime.