Vrátia sa žiaci do lavíc v septembri? Otváranie škôl bude fungovať na báze semaforu

Doteraz fungovali školy na princípe online vyučovania, začali sa letné prázdniny no nikto nevie ako sa bude situácia ďalej vyvíjať. Ako to ale bude vyzerať v septembri? Minister školstva, Branislav Gröhling, však pred definitívnym rozhodnutím čaká na spätnú väzbu ohľadom dištančnej výučby. No podľa informácii TA3 sa aj v prípade druhej vlny koronavírusu nezavrú všetky školy.

 

No Title

No Description

 

Na ministerstve totiž pripravujú opatrenia týkajúce sa otvárania škôl na báze semaforu. „To bude ten semafor, že budeme mať školy, ktoré budú zelené a budú normálne fungovať. Potom budeme mať školy, ktoré budú podľa semaforu oranžové a tu budeme v strehu a pripravovať viacero opatrení, ktoré chceme v danom regióne zaviesť,“ vysvetlil minister. To znamená, že ak sa nákaza rozšíri napríklad v Bratislave zatvoria sa iba tamojšie školy, ktoré budú označené ako červené. Výučba na školách označených červenou farbou bude prebiehať online.

 

No Title

No Description

 

Zmena vo výučbe nastala 16. marca a škôlkari či školáci do 5. ročníka mohli do lavíc opäť zasadnúť až 1. júna. Výučba na druhom stupni VŠ a na stredných školách bola obnovená neskôr 22. júna. No už v prvých dňoch od otvorenia niektoré školy museli opätovne zavrieť svoje brány. Počas letných prázdnin však bude prebiehať aj takzvaná letná škola, z ktorej spätnú väzbu bude ministerstvo brať do úvahy.