2 dôležité veci, o ktorých vám „zabudli“ povedať predajcovia okien! Pretože chcú vaše peniaze

Plastové okná sú už veľmi dlho bežnou záležitosťou. Po mnoho rokov dokazujú svoju efektívnosť a právo na prvé miesto na trhu.

Problém však je v tom, že si myslíme, že nie je potrebné sa o ne starať. Myslíme si, že najdôležitejšie je zaobstarať si „normálne“ a nie lacné okná, a všetko bude v poriadku dlhé roky.

Ale existujú dve vážne skutočnosti, o ktorých vám pravdepodobne nikto nepovedal.

Nuansa №1: Všetky pohyblivé detaily vo vnútri okien sa musia premazávať.

Bude stačiť ak to vykonáte raz za rok. Ja to robím väčšinou na jeseň, v októbri/novembri

Je potrebné premazať všetky pohyblivé mechanizmy a bude vám stačiť viacúčelový olej – WD-40.

Nuansa №2: Väčšina okien sa musí prepnúť na „zimný režim“.

koláž mysmezeny.sk

Na toto je potrebné otvoriť konštrukciu a nájsť na bočnej časti výstupky vo forme valčekov. Potom vám stačí zobrať obyčajný šesťhranný šraubovák (4 mm).

Pozrite sa, kam smeruje bod ukazovateľa na stranách. S najväčšou pravdepodobnosťou je v polohe čísla 3 na ciferníku. To znamená, že okno je v „letnom“ režime.

Aby ste ho dostali na „zimný“ režim, musíte dosiahnuť, aby bod ukazoval na číslo 9. To znamená prekrútiť ho o 180 stupňov na druhú stranu.

reallife

A to isté je potrebné vykonať so všetkými vystupujúcimi valčekmi na okennom ráme.

Načo je to potrebné?

V „zimnom“ režime okno lepšie prilieha ku konštrukcii. To pomáha vášmu obydliu zachovať si drahocenné teplo v čase mrazivého obdobia.

V lete, naopak, bude lepšie ak váš dom bude „dýchať“. Áno, v „zimnom“ režime sa tesniaca guma v ráme okna rýchlejšie opotrebuje.

Priznajte to: nevedeli ste o tom, pravda? Predajcovia okien jednoducho bežných zákazníkov o týchto nuansách neinformujú. A ak vaše okno zlyhá rýchlejšie ako by malo, je to pre nich ešte lepšie!

Povedzte o tom aj priateľom a blízkym – budú vám vďační za užitočnú informáciu.

zdroj: takprosto.cc