7 Najlepších nudapláži na Slovensku, kde ľudia s plavkami majú vstup zakázaný

Nedávno sme Vám predstavili rôzne miesta na Slovensku, kde sa oplatí okúpať. Či sú to jazerá alebo opustené lomy a štrkoviská, každý si určite nájde to čo hľadá. Ak však vyhľadávate špecifické miesta na kúpanie ako sú napríklad nudapláže, tento článok je pre Vás ako stvorený. Nemáte problém s nahodotou a vyhľadávate miesta, kde by ste mohli pocítiť úplnú voľnosť. V tomto článku sa tak dočítate o siedmich miestach, kde môžete zahodiť svoje zábrany.

# 1  Geča

Neďaleko od Košíc nájdete ideálne miesto pre nudistov. Jazero Geča v blízkosti obci s rovnakým názvom ponúka nebojácnym ľuďom slobodu. V bývalom štrkovisku sa môžete okúpať ak Vám nevadí spoločnosť kaprovitých rýb. Toto miesto je ideálne na relax a slnenie ak Vám vadia neopálené miesta od plaviek.

https://www.instagram.com/p/BnatYNcgIUZ/

https://www.instagram.com/p/BXn-T2LAmfk/?utm_source=ig_embed

 

# 2  Harčáš

Dva až tri kilometre východne od Komárna sa náchadza nudistická pláž Harčáš, ktorá je dlhá 300 metrov. Riečna pláž na ľavom brehu Dunaja je rozdelená na niekoľko častí. Niekedy môžu byť podmienky stiesnené keďže veľkosť pláže ovplyvňuje výška toku Dunaja.

 

Pláž

 Zdroj: asn.sk

 

Dunaj

 Zdroj: asn.sk

 

# 3  Zlaté piesky

Túto bratislavskú lokalitu pozná snáď každý z nás. Na tomto mieste si na svoje prídu aj nudisti, pre ktorých je pláž bezplatná. Zlaté piesky sú obľúbeným miestom počas leta no nemusíte sa báť. Nudapláž sa totiž nachádza na druhom brehu oproti pláži, ktorú navštevujú “nenudisti”.

https://www.instagram.com/p/CDBdhAllwuf/

https://www.instagram.com/p/CC_KAlFJt12/

 

# 4  Ratnovská zátoka

Táto nudapláž na brehu Sĺňavy zažíva svoju slávu už od 80. rokov 20. storočia. V tejto zátok v blízkosti obce Ratnovce si skôr prídu na svoj nudisti, ktorí vyhľadávajú relax a miesto na “celotelové” opálenie. Bahnité dno nádrže tak neumožňuje kúpanie v tejto zátoke, no tá sa aj napriek tomu teší návštevnosti nadšencov vodných športov.

https://www.instagram.com/p/B2tpV9-HjPn/

https://www.instagram.com/p/BVDgXTNAzsg/

 

# 5  Bukovec

Vraciame sa opäť do okolia Košíc, kde sa pri obci Bukovec nachádzajú hneď dve vodné nádrže. Medzi obcami Bukovec a Hýľov sa nachádza tá väčšia, v ktorej sa však neokúpete keďže slúži ako zásobáreň pitnej vody. Menšia z dvojice nádrží slúži ako zásoba vody pre US Steel Košice a rekreačné kúpanie v nej je povolené. Na tomto mieste nájdete aj oficiálne označenú nudapláž, ktorú využívajú najmä miestni ľudia.

https://www.instagram.com/p/CC_TocMBWSo/

https://www.instagram.com/p/CC0XArghMVk/

 

# 6  Guláška

Neďaleko štrkoviska Hlboké jazero pri Slnečných jazerách v Senci sa nachádza nudapláž Guláška. Voda je tu veľmi čistá no chýba tam dostatok zelene. Na nudapláž sa dostanete cestou od areálu Slnečných jazier smerom až za železničnú trať.

https://www.instagram.com/p/ByxTGzli0zx/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/Bkz22XuASQx/

 

# 7  Rusovce

Medzi jednu z najobľúbenejších nudapláží na západe patrí tá nachádzajúca sa v bratislavskej mestskej časti Rusovce. Atmosféru jej dodáva prostredie lužných lesov. Miestne jazero má štrkopieskové dno a celé je obklopené trávnatými plážami. V letných mesiacoch sa to tu len tak hemží nudistami z Bratislavy a okolia.

https://www.instagram.com/p/B0y7ujjJlpi/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B_2xb9xnM3_/

 

Boli ste už niekedy na nudapláži? 

zdroj:bezmapy.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 Najlepších nudapláži na Slovensku, kde ľudia s plavkami majú vstup zakázaný”