Budú nosiť deti v škole rúška? Matovič takto chce ochrániť deti nezodpovedných rodičov!

Letné prázdniny už zachvíľu končia a deti opäť od septembra nastúpia do školy. Je to však iné ako po minulé roky, keďže sa momentálne nachádzame uprostred pandémie. Deti sa donedávna učili online z domu no v septembri tak pravdepodobne zasadnú do školských lavíc.

Na epidemiologickom konzíliu sa tak prejednávajú veci týkajúce sa tejto témy. Premiér Igor Matovič tak prišiel z novým návrhom.

“Navrhol som preto na práve prebiehajúcom konzíliu, aby sme PRE ISTOTU A OCHRANU DETÍ nariadili povinnosť mať rúška aj v triede počas prvých 2 týždňov v škole,” napísal Matovič na svoj Facebook.

Tento návrh odvôvodňuje tým, že deti boli cez prázdniny aj v zahraničí a nie každý rodič je zodpovední a svoje dieťa nechá doma. Neraz sa stalo, že niekto zatajil zahraničnú dovolenku a tak ohrozil ľudí naokolo. 

Toto riešenie mu vzkrslo v hlave, keďže zákon, ktorí mal identifikovať “nezodpovedníkov” sama prezidentka vetovala. Sám tento návrh vidí ako “mimoriadne dôležité opatrenie” aj keď ani zďaleka to nebude príjemné. “Zďaleka sa totiž nepotvrdila teória, že deti Covid-19 neprenášajú a sú nezraniteľné,” dodáva na záver Matovič.

 

Čo si o tomto návrhu myslíte Vy?

zdroj: facebook Igora Matoviča

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Budú nosiť deti v škole rúška? Matovič takto chce ochrániť deti nezodpovedných rodičov!”