Budú takto vyzerať festivaly na Slovensku? V Anglicku vytvorili priestor, ktorý spĺňa striktné opatrenia proti koronavírusu!

Pandémia koronavírusu zasiahla svet v druhej vlne a niektoré zrušené opatrenia sa opäť vracajú do platnosti. Tohto roku si ľudia nemohli užiť koncerty a ani festivaly naživo a to mnohým z nich chýba. Po celom svete tak začali rozmýšľať ako sprostredkovať ľuďom kultúrne vyžitie naživo bez toho aby porušili striktné nariadenia.

Okrem online koncertov sa konali aj takzvané drive-in koncerty v štýle autokina, kde ste pred pódiom zaparkovali svoje auto a mohli si z neho užívať koncert. To však nebolo pre každého postačujúce a tak v Spojenom kráľovstve vznikla prvá alternatíva festivalov a koncertov v podobnom štýle ako sme si ich užívali doteraz.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Virgin Money Unity Arena (@virginmoneyunityarena),

Pešo sa tam nedostanete

V anglickom meste Newcastle upon Tyne v Gosforth Park bola vybudovaná Virgin Money Unity Arena. V spomínanom rozľahlom parku sídli aj dostihová dráha, hotel, golfové ihriská a futbalové centrum. Spomínaná festivalová a koncertná aréna sa rozprestiera na 45 000 m², kde sa nachádza 500 miest odkiaľ si môžete koncerty užiť.

Tieto miesta nazývajú aj “bunky”, ktoré sú ohraničené a vojde tam až 5 ľudí čo znamená, že koncerty si naraz môže užiť až 2500 ľudí. Dostať sa tam môžete autom, taxíkom alebo na bicykli. Pešo sa tam nedostanete a na miesto nepremávajú aj pravidelné autobusové linky a cez noc tam ostať nemôžete.

 

It’s only 2!! Days until @sam_fender launches 🚀 #VMUnityArena Who you coming to see?

No Description

📣 FAQ’s & SAFETY REMINDER 📣 To ensure the safety of everyone attending the Virgin Money Unity Arena, we wanted to remind you of some basic „can and can’t“ rules that we have produced in line with government guidance for the arena shows coming up this summer. YOU CAN: ✅ ARRIVE BY CAR ✅ ARRIVE VIA DROP OFF AND PICK UP ✅ ARRIVE BY BICYCLE AND MOTORCYCLE YOU CAN’T: ❌ ARRIVE BY FOOT ❌ ARRIVE BY BUS OR COACH ❌ PARK OVERNIGHT AFTER THE SHOW

No Description

 

Na objednávanie nápojov a jedla slúži aplikácia

Po zakúpení lístka je každému návštevníkovi pridelené miesto a špecifický čas, kedy sa má na miesto dostaviť. Na miesto Vás pri príchode odvedú a potom čo z koncertu odídete sa naň už vrátiť nemôžete. Tieto pravidlá sú zavedené aby sa predišlo preplneniu miest a tak sa splnili aj všetky opatrenia vlády.

V každej “bunke” budú k dispozícii aj stoličky takže si nemusíte nosiť vlastné. Objednávanie jedla a nápojov je zjednodušené tak, že si ľahko môžete objednať čo chcete pomocou aplikácie.

Potom máte na výber či si po jedlo či nápoje prídete samy alebo Vám ich donesú do Vašej “bunky”. 

🎶 Loving this new way to rock out! Last week, the UK hosted the first music event of its kind. Sam Fender, an English indie-rock artist, led the trial run for this social-distanced concert series. The pop-up venue in Gosforth Park, named the Virgin Money Unity Arena, created 500 separate raised metal platforms for small groups of fans to watch the concert from. While not the norm for a rock concert, this event signals a forward step for the live music industry. ​ ​Venue: @virginmoneyunityarena, @virginmoney ​Planning and Production: @ssdconcerts ​Talent: @samfender

No Description

 

Ľuďom sa tento koncept páči

Počas minulého týždňa sa tak konalo už aj zopár koncertov, ktoré boli okamžite vypredané. No okrem hudobných podujatí sa vo Virgin Money Unity Arena môžu návštevníci tešiť aj na vystúpenia komikov.

“Sme potešení, že môžeme byť súčasťou návratu živých hudobných podujatí, keď sa pomali dostávame so sebaizolácie. Je to jedinečná možnosť ako osláviť hudbu a všetky tie úžasné emócie, ktoré prichádzajú s tým, že ju zažívate naživo v blízkosti ostatných fanúšikov hudby,” povedala Helen Page, riaditeľka marketingu spoločnosti Virgin Money.

Vyskúšali by ste aj Vy takýto typ koncertov? Pozdáva sa Vám aj využitie tohto konceptu do budúcnosti?

On Saturday, we got our live music fix for the summer at @virginmoneyunityarena! @twodoorcinemaclub played a stellar headline set at this safe, socially distanced venue. Well done to all involved in making this happen! 🙌 #vmunityarena #twodoorcinemaclub #twodoor #tdcc #falsealarm #livemusic

No Description

zdroj:boredpanda.com