Celé leto pijem ryžový kvas – nepamätám si bolesť kĺbov celé mesiace

Sedavý spôsob života vážne ovplyvňuje stav chrbtice a kĺbov. Nanešťastie sa to týka nielen starších ľudí, ale aj mnohých mladých úradníkov.

Určite nechcete, aby ste v 30-tke užívali kopu liekov, len preto, aby sa stav vašich kĺbov zlepšil. Zvlášť ak tento stav nie je vôbec taký kritický.

Ponúkame vám chutnú a jednoduchú alternatívu namiesto kope piluliek a mastičiek. Reč je o ryžovom kvase. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a vášmu organizmu môže priniesť množstvo výhod. Okrem toho, kvas dokonale uhasí váš smäd počas letných horúčav.

Ryžový kvas na osteochondrózu vám poradí každá babička. A má pravdu, pretože kvas je vynikajúcim protizápalovým prostriedkom. Tento kvas dokonale eliminuje z tela nadbytočné množstvo solí a kyseliny šťaveľovej.

квас для окрошки

Potrebujete

  • 4 pl ryže
  • 3 pl cukru
  • 1 pl hrozienok

Postup

  1. Dôkladne prepláchnite 4 pl ryže a zalejte ju litrom vody. Môžete použiť akúkoľvek ryžu, no indická morská ryža je pre kvas najlepšia.

рис для плова

  1. Pridajte 3 polievkové cukru a pol lyžice hrozienok. Teraz nechajte kvas odstáť približne 4 dni.

как сделать квас дома

  1. Zlejte tekutinu a vložte ju do chladničky. Nezabudnite na precedenie.

как сделать квас дома

  1. Usadeninu môžete použiť ako zákvas, do ktorého pridáte 2 pl ryže, 2 pl cukru a zvyšné množstvo hrozienok.

Pomocou tohto použiteľného zákvasu budete cítiť, že kvas získa na druhý a tretí krát oveľa bohatšiu chuť.

Na zbavenie sa bolesti v kĺboch, je potrebné podstúpiť liečbu ryžovým kvasom po dobu 5 týždňov. Každý deň si trikrát denne po jedle doprajte 125 ml tohto zázračného nápoja.