„Chceli ste si fotiť mŕtvolu?“ Nech sa páči. Policajt vychováva Čecha, ktorý si fotil nehodu

Dnešný trend fotenia akejkoľvek udalosti niekedy prechádza všetky etické hranice. Najlepším príkladom je v tomto prípade tragická nehoda, ktorá sa v uplynulých dňoch udiala na nemeckej dialnici.

Vodiči sú už v autoškole poučení, že pri zapnutých majákoch akejkoľvek záchrannej zložka sa majú uhnúť tak, aby neznemožňovali plynulý priechod. Na toto zásadné pravidlo však niektorí vodiči zabúdajú. Podobne to bolo aj v prípade Čecha a Maďara, ktorí pri tragickej dopravnej nehode zastavili, fotili a kamerovali si tragické miesto.

Títo zahraniční vodiči zjavne neovládajú pravidlá cestnej premávky v Nemecku a vlastne aj vo viacerých krajinách v Európe, kde je šoférovanie s mobilom v ruke pokutované. Obaja vodiči dostali vysokú pokutu, no to, čo urobil jeden z policajtov ich prekvapilo. Vytiahol ich von z áut a rozhodol sa im dať príučku. Veľmi jasne im vysvetlil, čo urobili zle a opýtal sa ich, či si naozaj chcú fotiť mŕtvych ľudí.

Security Check Required

No Description

Vodiči boli celí zahanbení a sľubovali, že to nikdy viac neurobia. Ked‘ ich policajt zobral bezprostredne blízko k mŕtvym telám, nebolo im všetko jedno.

Je samozrejme, že si fotiť telá mŕtvych nechceli, no musia rešpektovať miesto nehody, vyšetrovateľov a najmä obete a ich rodiny. Aj na slovenských cestách sa niekedy podobné typy vodičov vyskytnú a my dúfame, že ich tento príklad poučí a mobil za volantom nikdy nepoužijú a už vobec nie na kamerovanie miest nehody.