“Je to skazený trend buržoáznej ideológie!” V Severnej Kórei skonfiškovali všetkých psov, ktorí sú chovaní ako domáci miláčikovia

Vlastniť psa, mačku či iné domáce zviera je pomerne normálny jav v našich končinách. Avšak neslávne známy Kim Jong Un si však myslí opak. Vlastnenie psov ako domácich miláčikov považuje za dekadenciu prichádzajúcu zo západu. Ešte v júli tak diktátor nakázal zhromaždiť všetkých psov v hlavnom meste no čo sa však s nimi má stať? Majitelia štvornohých chlpáčovov však majú obavy, že ich miláčikovia skončia na taniery.

 

bezplatná tapeta, detailný záber, domáce zviera

Zdroj: pexels.com

 

Či chcú alebo nie, psy utratia

Informácie pochádzajú od zdroja, ktorý získala anglická edícia severnokórejskych novín Chosun Ilbo. Ten sa zmienil aj o tom, že obyčajní ľudia chovajú prasatá a iný dobytok no vysokopostavení a bohatí ľudia vlastnia ako domáce zvieratá psy čo u nižších vrstiev spôsobilo iba vlnu hnevu. “Kompetentní zistili, v ktorých domácnostiach sa nachádzajú psy ako domáci miláčikovia a nútia ich vzdať sa ich alebo ich násilne skonfiškujú a utratia,” hovorí zdroj o situácii v Severnej Kórei.

 

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

Chcú zahnať hladomor

Tvrdý režim si stoji za tým, že toto opatrenie má iba krokom proti zníženie kapitalistickej extravagancie alebo ako to pomenoval sám diktátor “skazený trend buržoáznej ideológie”. Majitelia psov si však myslia, že ich miláčikovia skončia na tanieri, keďže o začiatku pandémie je v Severenej Kórei nedostatok jedla a ľudia majú sklony k pojedaniu psieho mäsa. Podľa nich bolo nariadenie skonštruované iba aby Kim Jong Un nakrmil hladné masy ľudí. Za toto rozhodnutie ho majitelia psov v tichosti hrešia no majú v tomto prípade zviazané ruky.

zdroj: nypost.com