Ktorí politici by sa dali proti COVID-19 zaočkovať? Fico nechce do seba “pchať” chémiu.

Pandémia koronavírusu sužuje celý svet už niekoľko mesiacov a doteraz sa ním nakazilo vyše 18 miliónov ľudí. Tímy vedcov však nezaháľajú a okrem hľadania lieku na toto ochorenie vyvíjajú aj vakcíny. Práve vynájdenie vakcíny na koronavírus je už skoro v cieľovej rovinke. Minister zdravotníctva Krajčí sa dokonca vyjadril, že Slovensko si už objednalo 3 milióny vakcín. V otázke či bude toto očkovanie povinné však jasno ešte nemajú.

Dnes sme sa poklonili pri pamätníku M. R. Štefánika. Človeku, ktorý počas svojho života pre Slovensko získal v zahraničí rešpekt a uznanie. #MRStefanik #eurovea #140rokov #bratislava

No Description

Väčšina opýtaných je “za”

Televízia Markíza zisťovala prostredníctvom ankety, aký názor na očkovanie majú samotný politici. Predseda NR SR, Boris Kollár, by sa zaočkovať dal rovnako ako aj premiér Igor Matovič, ktorý však čaká na bezpečnú vakcínu. Lucia Nicholsonová z SaS má na vec rovnaký názor, zaočkovať by dala aj svoje deti, súhlasia s ňou aj jej manžel a mama. Vladimíra Marcinková zo strany Za ľudí priznáva, že nemá odborné vzdelanie týkajúce sa zdravotníctva no zaočkovať by sa dala aj kvôli tomu, že často cestuje a má za sebou aj zopár nepovinných očkovaní.

Irena Bihariová z Progresívneho Slovenska je zástancom názoru, že očkovanie proti koronavírusu by malo byť povinné. Týmto krokom sa tak podľa nej ochránia aj tí, ktorým bolo očkovanie kontraindikované.

 

Person Holding Syringe

Zdroj: pexels.com

 

Na pandémiách zarába farmaceutický priemysel

Fico je však samostatná kapitola a ako vždy ide takpovediac proti prúdu. Na otázku či sa dá novou vakcínou proti koronavírusu zaočkovať odpovedal veľmi jasne. “Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico vôbec nemá chuť dať sa zaočkovať a „pchať“ do seba chémiu, na ktorej zarábajú len a len farmaceutické spoločnosti, keďže za takmer každou pandémiou treba hľadať práve farmaceutické spoločnosti,” vyjadril sa. Svojou odpoveďou tak potvrdil, že konšpiračné teórie o farmaceutickom priemysle mu nie sú cudzie. Na margo jeho odpovede Lucia Nicholsonová reagovala takto: “Odporúčam im [verejnosti] čerpať informácie z dôveryhodných zdrojov a nie z konšpirácií, ktoré šíria dezinformačné weby a pomätenci.”

Aký názor zastávate Vy? Malo by byť toto očkovanie povinné? Dali by ste sa zaočkovať aj Vy?

zdroj:tvmarkiza