Lacná sóda dokáže v záhrade všetko. Mravce z nej odchádzajú po stovkách

Také zázraky dokáže lacná sóda v záhrade: Nasypte na pôdu a zmiznú slizniaky, dajte ju k muškátom a budú prekrásne!

 

Snom každého záhradkára je mať dobrú úrodu, ktorá vydrží čerstvá na dlhú dobu. Snažiac sa chrániť úrodu pred škodcami kupujeme veľa chémie, a robíme tak veľkú chybu.

Nakoľko sú chemikálie nebezpečné, niektoré škodlivé látky sa dostanú aj do úrody. Existuje však alternatíva – použiť ľudové prostriedky. Napríklad sódu bikarbónu.

Het groeit zo hard..en alles ziet er xo fris groen uit..#moestuin #allotment #flowerlove💚❤ #vegetablegardening #ediblegarden #growyourown #healtyfood #instagarden#zahrada #ogród #schrebergarten #geműsegarten #blooms #kitchengarden

No Description

Zelenina v záhrade

Sóda sa dá kúpiť v každom obchode s potravinami. Rozsah jej uplatňovania je veľmi široký: môže pomôcť v takmer každej situácii.

Začnime s hroznom. V našich končinách je pomerne populárne  a starostlivosť o neho je jednoduchá: na jar ho stačí poorezávať, pozväzovať a dodať mu trochu výživy.

 

Ale je tu pleseň sivá, ktorá ho často napadá. Práve tu pomôže sóda.

Počas dozrievania bobúľ postriekajte vinič týmto roztokom: rozpustite 75 g sódy v 10 litroch vody. Rastlinka sa uzdraví a zvýši sa obsah cukru v bobuliach. Podobným spôsobom môžete ošetriť ovocné stromy a bojovať proti listožravým húseniciam.

#zahrada#garden#podvecer#gardendecor#decoration#exterier#domov#home#homesweethome

No Description

Na ošetrenie kríkov je potrebné pridať zopár ďalších zložiek.  Pre egreše a ríbezle je vhodnejšie toto riešenie: 1 polievková lyžica sódy, 1 tableta aspirínu, 1 lyžička akéhokoľvek umývacieho prostriedku alebo tekutého mydla, 1 polievková lyžica rastlinného oleja, 4,5 litra vody.

Aj uhorkám príde sóda na pomoc. Často listy mladých uhoriek žltnú a plody prestávajú rásť. Toto nie je predčasné vädnutie, ale znak choroby. Pripravte si roztok z 1 polievkovej lyžice sódy zriedenej v 10 litroch vody a postriekajte ním uhorky.

 

Sóda si poradí aj s proti múčnatke, ktorá často útočí na kapustu. Jednu lyžičku sódy rozpusťte v litri teplej vody a postriekajte rastlinu roztokom. Môžete to urobiť aj každé tri týždne ako prevenciu, nebude to na škodu.

Ak napadnú kapustu húsenice, posypeme kapustové listy suchým práškom sódy. Larvy okamžite zmiznú.

Po weekendowych grzeszkach jestem gotowa na cały tydzień 🤣🤣młoda kapustka, cukinia będzie pyszka 😍#matkapolka#kochamwarzywa#cukinia#kapusta#cukiniowelove💚#dobregodnia😘💕

No Description

Existuje ešte jeden osvedčený spôsob, ktorým pomôžete kapuste – valeriánou. Do 3 litrov vody pridajte kapsulu valeriány lekárskej a 1 polievková lyžica tekutého mydla. Týmto roztokom postriekajte škodcov na kapuste. Zahynú a nebudú ďalej brániť rastu zeleniny.

Ostatnio króluje u nas sok z naszej świeżej kapusty💚💚, który ma liczne właściwości zdrowotne. Opóźnia procesy starzenia, wspiera działanie układu pokarmowego, zapobiega chorobie wrzodowej i chorobom nowotworowym. Po świeżą kapustę i wiele innych warzyw zapraszamy do 🐜🐜Mrowiska🐜🐜🥒🥦🥗 #eko #ekowarzywa #łódź #zdrowie #natura #gospodarstwoekologiczne #gospodarstwoekologicznemrowisko #bio #organic #weganizm #vege #wegetarianizm #organicfood #zdrowezycie #znatury #sokzkapusty #kapusta #kapustaekologiczna #ekologia #ekologiczneznaczycertyfikowane #wiemcojem #bezchemii #natura #przeciwnowotworowe #sok #sokwyciskany #swiezy

No Description

Mesiac pred zberom hláv na skladovanie sa musí kapusta postriekať amoniakom. Pripravte si roztok z fľaše amoniaku (40 ml) zriedenej v 5 litrovom vedre s vodou a pridajte niekoľko polievkových lyžíc tekutého mydla. Spracovaná kapusta sa bude menej kaziť a uskladnená vydrží dlhšie.

Zelenina z vlastnej záhrady je istota, lebo nikdy nevieme presne, ako sa zaobchádzalo so zeleninou, ktorá je na pultoch v obchodoch. Môžete si byť istí, že sóda im nikdy neublíži.

zdroj: takprosto.cc