“Malá mu vypadla rovno do rúk”: Žena z Česka porodila svoje tretie dieťa na nemocničnom parkovisku!

Výber nemocnice, kde bude mamička rodiť je niekedy veľmi dôležitou vecou aby bol zaručený komfort rodičky a bábätka. Niektoré sa vyberajú za hranice, kde si za nadštandardné služby zaplatia no niektoré ostávajú vo svojej rodnej krajine. Monika Koloničná z českého Třince sa však ani do nemocnice nestihla dostať. S manželom sa síce rýchlo dostali k nemocnici, no mamička porodila ešte na parkovisku!

Všetko bolo iné ako predtým

Monika si na svoje dva predchádzajúce pôrody nespomína vo veľmi v dobrom svetle. Priznala, že pred tromi rokmi počas pôrodu trpela obrovskými bolesťami a synčekovi sa vôbec nechcelo ísť na svet.

No tento tretí pôrod bol ozaj obrovským šokom aj pre ňu. Bolesti začala mať okolo siedmej hodiny ráno a tak na stráženie dvoch synov zavolala babičku. Tá však mala prísť až o hodinu a pol, keďže ešte niečo vybavovala v meste.

O deviatej tak sadli s manželom do auta a namierili to rovno do nemocnice,kde dorazili za 15 minút. Keď Monika vyšla z auta, po istom čase stuhla a vedel, že ďalej sa už nepohne – začala totiž rodiť!

Nemocnice Třinec Sosna

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací, která v okrese Fr… ýdek-Místek stále panuje, poskytli zdravotníci Nemocnice Třinec pomoc při zajištění nezbytných opatření ve spojitosti s komunitním šířením Covid-19 v Domově sv. Alžběty v Jablunkově. Odběrové místo Nemocnice Třinec, ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, provedlo od minulého pátku do pondělí téměř 700 odběrů pro občany Jablunkova a přilehlých obcí.

Zbehlo sa to strašne rýchlo

“Cítila som, že kúsok je hlavičky je užvonku. Skríkla som na manžela: “Rodíme!” Chrbát ma bolel tak, že som sa nemohla ani pohnúť. Zostala som stáť. Mala som oblečené šaty a nohavičky.

Manžel mi nohavičky rýchlo stiahol a malá mu vypadla rovno do rúk,” spomína si na netradičný pôrod mamička. Sama tvrdí, že všetko sa stalo tak rýchlo, že ani nevie koľko metrov k nemocnici došla pešo. Zaparkovať totiž museli ďalej pretože sa pred nemocnicou nachádzali sanitky. Malú si chcela hneď podržať tak jej ju manžel podal ešte s pupočnou šnúrou.

 

Všetko si našťastie všimla okoloidúca, ktorá privolala pomoc a po moniku prišli lekári s lehátkom. Placentu porodila už v nemocnici, kde ju a jej dcéru následne aj vyšetrili. Monika s dcérkou Miškou sú v poriadku a už v pohodlí domova, kde malú čakali starší bratia – Šimon (8) a Filip (3). “Túžili sme po dcére a manžel je strašne šťastný, že to bol on, ktorý pomohol s pôrodom,” dodáva trojnásobná mamička.

zdroj: idnes.cz