Minister školstva chce presadiť, že niektorí žiaci nebudú musieť chodiť do škôl. Týka sa to aj vás?

Branislav Gröhling sa o nový zákon týkajúci sa zmeny vo vzdelávacom procese snažil ešte ako opozičný poslanec. V tom čase nebol úspešný no teraz sa o zmenu pokúša odznova, keďže jeho nová funkcia mu otvorila dvere. Pokúša sa tak o to aby sa aj deti na druhom stupni základných škôl mohli učiť v pohodlí domova.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Branislav Gröhling (@branislavgrohling),

 

Žiaci na prvom stupni ZŠ môžu využiť aj možnosť individuálneho vzdelávania v pohodlí domova. Túto možnosť majú už od roku 2008 a Branislav Gröhling sa snaží presadiť to isté pre žiakov druhého stupňa. Žiada tak zmenu školského zákona, kedy by sa už od septembra 2021 mohli aj žiaci na druhom stupni učiť doma.

 

alkoholický jablkový mušt, brat, byť spolu

Zdroj: pexels.com

 

Slováci na Slovensku

“Deti, ktoré sa na prvom stupni vzdelávajú doma, sa pri prestupe na druhý stupeň prihlasujú do českých škôl,“ vysvetlil Gröhling počas tlačovej konferencie. Rodičia tak robia pretože v Česku je takáto forma vzdelávania dostupná aj na druhom stupni ZŠ. Minister navyše tvrdí, že zo strany rodičov a zákonných zástupcov detí je záujem o takúto formu vzdelávania aj u nás. S cieľom aby sa deti vzdelávali na Slovensku, potrebuje minister školstva zmeniť vzdelávací proces.

 

Čo si o tom myslíte Vy?

zdroj: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Minister školstva chce presadiť, že niektorí žiaci nebudú musieť chodiť do škôl. Týka sa to aj vás?”