Neznámy páchateľ dobil zbraňou poľovníka, ktorý postrelil voľne pohybujúceho sa psa

TV JOJ informovala o incidente, ktorý sa odohral v revíre obce Báč. Dôchodca, ktorý je členom poľovníckej stráže, pri čakaní na srnca postrelil voľne pohybujúceho psa. Za ten čas čo majitelia “uháňali” s postreleným psom do veterinára, niekto poľovníka dobil jeho vlastnou zbraňou. Pes sa zo zranení zotavuje rovnako ako aj člen poľovníckej stráže, ktorý bol však vo výkone chránenou osobou, ktorá požíva ochranu verejného činiteľa.

 

Poľovníka brutálne dobili.

Zdroj: noviny.sk

 

K incidentu došlo ešte počas minulého týždňa, keď sa majitelia 18-mesačného Artosa vydali na obvyklú prechádzku k miestnemu kanálu. Pes nebol údajne výrazne označený a mal naháňať drobnú zver. V tomto prípade bol člen poľovníckej stráže oprávnený na psa strielať. „Nemáme záujem strieľať psov, ale je to neúnosné v takejto krajine, kde vám denne plaší zver 20 psičkárov a nemajú žiadne zábrany,“ vyjadril sa k incidentu Jozef Majerik, predseda PZ Jastrab pre noviny.sk.

 

Poľovníka brutálne dobili.

Zdroj: noviny.sk

 

Dobili ho vlastnou zbraňou

Majitelia postreleného bernského salašníckeho psa zistili o útoku na poľovníka až neskôr. Poľovníkovi iba oznámili aby zotrval na mieste kým prídu policajti, zatiaľ čo “uháňali” na veterinu do Šamorína. Nikoho podozrivého si však nevšimli, iba okoloidúcu rodinku z deťmi. „Nášho člena brutálne napadali, vzali mu zbraň, vlastnou zbraňou ho mlátili po hlave, po rebrách a nechali ho tam, bez toho aby niekto zisťoval, aké ma zranenia, či mu treba pomôcť,“ povedal Majerik.

Advokát poškodeného taktiež hovorí o tom, že páchateľ si musel byť vedomí toho, že vzhľadom na vyšší vek poškodeného mu takýmto útokom mohol spôsobiť ťažku ujmu na zdraví. Prípadom sa zaoberá aj šamorínska polícia, ktorá preveruje okolnosti vedúce k postreleniu psa ale aj napadnutie člena poľovníckej stráže. Ak si chcete pozrieť celú reportáž pozrite si ju na stránke noviny.sk

zdroj: noviny.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Neznámy páchateľ dobil zbraňou poľovníka, ktorý postrelil voľne pohybujúceho sa psa”