Od detstva trpí skoliózou: Našla svoju metódu ako s diagnózou žiť plnohodnotne a chce pomôcť aj ostatným!

27-ročná dublinská herečka pôvodom z Ruska, Eva Butterly, bojuje so skoliózou už od svojich 12-tich rokov. Zistila to jej učiteľka, ktorá si všimla, že dievča má jedno plece vyššie ako druhé. Preto jej mama vyhľadala chiropraktika, ktorý jej diagnostikoval extrémne zakrivenie chrbtice. Bolesti chrbta a iné problémy spojené s diagnózou jej strpčovali život no sama našla odpoveď na svoje problémy.

 

Every day I receive messages from people who really struggle with psychological distress due to having poor body image. . I receive daily messages such as: ‚I hate looking at myself in the mirror.‘ ‚I feel less than everyone else in this life.‘ ‚I hate my body and I wish I looked different.‘ . . I want you to know that you are not alone. Everyone struggles with their body image to some degree- whether you have scoliosis or not. . . . But one thing you can do limit your time on social media. Spend less time comparing yourself to pictures of beautifully photoshopped models on Instagram. . Yes, they are beautiful. But that doesn’t make you any less beautiful. . Beauty is subjective. It goes beyond what you physically look like. What one person perceives to be beautiful, might be completely different in the eyes of another person. . . Stop putting so much emphasis on what physically look like- start nurturing yourself with kind words and positive thoughts- then slowly over time your body image will start to change. . Of course, this journey does not happen overnight. Everyone’s journey to self acceptance is completely different. But please know that if this is something you currently struggle with, it will get better with time. . . There is so much more to you than what you physically look like. Don’t sell yourself short 😉

No Description

 

Zistila to učiteľka

Evu môžete napríklad poznať vďaka vedľajšej role v slávnom seriály od HBO, Game of Thrones. Napriek svojej diagnóze sa však nevzdáva a nehodlá sa iba ľutovať. Po neúspešnej operácii, kde jej do chrbtice vložili kovové tyče, jej ich museli opäť vybrať, keďže sa tkanivo okolo zapálilo. Každým rokom sa jej chrbtica vykrivovala ešte viac až sa jej na chrbte vytvoril hrb. Eva sa tak v mladom veku cítila inak ako ostatné dievčatá. Len ťažko si našla oblečenie, ktorej by jej sedelo kvôli zdeformovanej chrbtici. Stoličky v škole boli pre ňu nepohodlné a musela nosiť aj špeciálny korzet.

 

Prvá vľavo: Eva Butterly (27) v Game of Thrones

Zdroj: dublingazette.com

 

Našla vlastný liek na bolesť

Keď mala 18 rokov, začala sa Eva aktívne venovať športu, presnejšie vzpieraniu a posilňovaniu s činkami. Začala trénovať 4- až 5-krát do týždňa a po pár mesiacoch na sebe videla zmeny. Bolesti chrbtice už neboli tak časté a na chrbte začala naberať svalstvo čím sa zmenil aj jeho vzhľad. Eve to dodalo zdravú dávku sebavedomia a ako pridaná hodnota bola väčšia sila. “Existuje mnoho štúdii, ktoré dokazujú, že zdvíhanie činiek okrem toho, že uvoľňuje bolesti chrbtice dokonca zlepšuje jej funkčnosť a zvyšuje hustotu kostí. Silné svaly udržia chrbticu na správnom mieste oveľa lepšie, silné kosti predchádzajú degenerovaniu chrbtice ako starneme,” vysvetľuje Eva.

Good morning my friends 😊 . One of the really nice things about lockdown is that it has allowed me the time to lean deeper into my Buddhist practice. . . I wanted to share with you 8 ways that you can cultivate emotional strength through this challenging time: . 1️⃣ The basics: regular exercise, healthy eating, getting enough sleep, having a laugh 2️⃣ Cultivating gratitude, generosity and manners: write a list of 5 things you are greatful for every night. Giving your time, money, possessions, skills. Show others you’re aware of them through courtesy and thoughtfulness 3️⃣ Being willing to go beyond your comfort zone: keep being open to those with more experience, take appropriate risks, challenge yourself 4️⃣ Cultivating delight: make sure there’s plenty of joy in your life. What do you enjoy doing? See if you can cultivate higher, more sustaining pleasures 5️⃣ Developing friendship: make friends with those who share your ideals- look for shared vision and loyalty 6️⃣ Feel how positive emotion opens you up while negative emotion closes you down 7️⃣ Spending time alone in nature: spend time in nature communing with birds, trees, flowers and squirrels. More time away from screen life 8️⃣ Letting go: what do you need to start to let go of or give up if your life is to flower? . . (Taken from „The Journey and the Guide- Maitreyabandhu)

No Description

 

Hard work pays off- this is 2 years of building my back big and strong using Warrior Workouts 💪 . It is possible for you too my friends ☺️

No Description

Happy Friday my friends 😃 . Eating lots of plant based food & getting strong again- it feels so dang good 💪 . If you have the opportunity to move your body today- I encourage you to go for it! You will feel amazing afterwards 😎

No Description

 

 

Nepoddávajte sa diagnóze!

Jej cieľom je motivovať mladých ľudí k tomu aby cvičili, zdravo sa stravovali a tak aj udržiavali svoje mentálne zdravie. Podľa nej by ste sa skolióze nemali poddávať a vyhľadať pomoc a podporu napríklad aj na internete. Okrem toho skolióza je aj fyzickou záťažou, problémom je aj mentálne zdravie, ktoré trpí. Preto by ste si mali nájsť človeka alebo skupinu ľudí, ktorí Vaše trápenie odľahčia a poradia Vám ako na to. “Som vždy otvorená a odhodlaná porozprávať sa s niekým, kto potrebuje niekoho kto by ich vypočul,” dodáva Eva. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eva- The Scoliosis Warrior (@evabutterly),

zdroj: dublingazette.com