“Prestaneš už niekedy pracovať aby si si mohla založiť rodinu?”: 14 spontánnych potratov a ako sa modelke konečne splnil sen o dieťati

Nie každá žena sa túži stať matkou a nie každej je to súdené. Zákon schválnosti na svete funguje naplno a tak sa často stáva, že ženy, ktoré túžia po dieťati ho mať nemôžu.

Svoje o tom vie aj írska modelka a bývalá Miss World, Rosanna Davison. Prešla si tŕnistou cestou no nakoniec sa jej sen splnil a spolu manželom Wesom Quirkom sa stali rodičmi. Pre tamojšiu talkshow The Late Late Show tak poskytla rozhovor, kde sa o svojich skúsenostiach rozhovorila ako informuje portál independent.ie

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosanna Davison (@rosanna_davison),

Všetko bolo v poriadku

Do manželstva Rosanna s Wesom Quirkom vstúpila ešte v roku 2014. “Dostali sme sa až na koniec roka 2015 a strašne sme si chceli založiť rodinu. Tak sme do toho šli a stalo sa to veľmi rýchlo, otehotnela som. A viete, bolo to všetko veľmi vzrušujúce. Potvrdil mi to [tehotenstvo] aj obvodný lekár.

Zobrali mi aj krv a všetko bolo v poriadku,” opisuje Rosanna. O tehotenstve povedala rodine v piatom týždni a všetci boli z tejto správy pochopiteľne nadšení. V polovici siedmeho týždňa však prišla zdrvujúca správa, Rosanna potratila. Doktori jej povedali, že pravdepodobne išlo o genetickú anomáliu v embryu. Tak sa s Wesom snažili o dieťa opäť.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosanna Davison (@rosanna_davison),

 

Nepovedala to ani rodine

Avšak všetko malo opäť podobný scenár a Rosanna stratila dieťa aj po druhýkrát. Pri treťom pokuse otehotnieť jej pri krvných testoch lekári zistili, že množstvo ľudského choriogonadotropínu je nízke a tak aj toto tehotenstvo by bolo neúspešné, čo sa aj stalo. “Dokopy som zažila 14 takýchto predčasných potratov,” spomína Rosanna.

Najhoršie však bolo pre ňu o tom rozprávať so svojimi najbližšími. “Prestaneš už niekedy pracovať aby si si mohla založiť rodinu?” počúvala pravidelne počas rodinných stretnutí. Zakaždým, keď túto otázku počula zožieralo ju to zvnútra. No priznala, že neskôr sa už nehanbila vyvalila celú pravdu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosanna Davison (@rosanna_davison),

Všetko malo však šťastný koniec

“Spochybňovala som svoje poslanie ženy, nemohla som spraviť to na čo bolo moje telo biologicky vytvorené, a to je množenie sa. Bolo pár takých chvíľ ale myslím, že keď sa tak na to spätne pozriem, smejem sa na nich ale zopárkrát som sa snažila presvedčiť Wesa aby ma opustil a našiel si inú partnerku pretože doslova prahol po dieťati,” priznáva Rosanne. Všetky sviatky, ktoré boli späté s rodinou ako napríklad Vianoce či Deň Matiek boli pre ňu dosť ťažké.

Nakoniec všetko dopadlo dobre a vďaka náhradnej matke sa im minulého roku narodilo krásne dievčatko. Sophia Rose Quirk sa narodila 22. novembra 2019 v Kyjeve na Ukrajine a o 2 týždne na to sa s malým uzlíkom šťastia rodičia vrátili do Írska.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosanna Davison (@rosanna_davison),

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosanna Davison (@rosanna_davison),

 

Na svojom Instagrame tak ešte 22. júla oznámila, že manželom čakajú jednovaječné dvojčatá – chlapcov. Rosanna je v 20 týždni a všetko zatiaľ vyzerá nádejne. Rodinke tak prejeme veľa zdravia a nech sa aj naďalej rozrastá!

We have some news! @Wesquirke and I are beyond overjoyed to announce that we’re expecting identical twin boys this November 💙💙 We’re absolutely thrilled to complete our family and for our daughter Sophia to have two siblings so close in age to her. As I’ve spoken openly about this year, we struggled with fourteen pregnancy losses over the past few years and a challenging fertility journey before finally welcoming Sophia last November by gestational surrogate. I was told that I would probably never be able to carry my own baby due to a suspected immune system dysfunction, which numerous different medical treatments failed to rectify. So for this to just happen naturally, and to have twins too by complete chance, is an absolute dream come true for us ❤️ My doctor can’t offer a medical explanation for why I have been able to sustain this pregnancy and it will probably always remain one of life’s mysteries. However, we found out I was pregnant after the first month of lockdown when I was far more physically relaxed than I’ve been in years and enjoying the slow pace of family life at home, despite the anxiety and sadness in the outside world. So perhaps that time out from the stress of busy everyday life made all the difference. We still can’t quite believe it ourselves and it’s taken a long time to properly process it and feel ready to share the news. As if 2020 hasn’t already been packed with enough surprises! 😅 Fertility miracles may take some time, but they really can happen in the most unexpected and magical ways 💫 As always, sending so much love to those of you still on your baby journey. Never give up hope 🕊 #twinpregnancy #novemberbabies #month5 #halfwaythere #fertilityawareness

No Description

zdroj: independent.ie