Sedem melodrám z 90. rokov, ktoré sú ako balzam na dušu pre každú ženu. Videli ste ich?

 

To je už klasika!

Ak sa vám zdá, že v deväťdesiatych rokoch sa natočili tie najlepšie drámy, nemýlite sa! Skutočne to bola doba precítených, hlbokých filmov, ktoré nás chytili za srdce.

V prípade, že ste ešte nevideli nejaký z nich, zabudli ste naň, alebo ste ho jednoducho nechceli pozrieť, pripravili sme pre vás tento zoznam.

Akýkoľvek film si vyberiete – neoľutujete :

7. Nepobozkaná (1999).

20th Century Fox

Hodnotenie: 6/10.

Josie Geller (25), je najmladšia a najperspektívnejšia novinárka v Chicago Sun Times. Podľa zadania novín začne chodiť na strednú školu, aby napísala článok o morálke mládeže. Článok by mal odhaliť školský život zvnútra a zobraziť ho očami školákov.

Pokiaľ ide o chlapcov, Josie je oveľa neskúsenejšiа ako jej nové spolužiačky. A jej školské dobrodružstvo sa práve začína …

6. Čo si ušiť do výbavy (1995)

Universal Pictures

Hodnotenie: 6,2 / 10

Mladá študentka Finn prichádza k svojej babičke na letné prázdniny, aby dokončila diplomovú prácu ďaleko od ruchu mesta. V útulnej izbe u babičky sa ona a jej blízke priateľky zhromažďujú každý deň šijú prikrývku, ktorá by mala byť svadobným darom pre Finn.

Popri práci si rozprávajú bolestivé príbehy o nespútanej vášni, hlbokej láske a radosti, tiež o zrade a zlomených srdciach, zármutku a odpustení. Finn bude musieť prejsť najťažšou skúškou – bude musieť zistiť svoje túžby, pochopiť ich a určiť si miesto v živote …

5. Pretty Woman (1990)

Buena Vista Pictures

Hodnotenie: 7/10

Finančný magnát Edward Lewis, ktorý prechádza nočným mestom, sa zastaví pri krásnej žene. Jej meno je Vivienne a berie len hotovosť. Nasledujúce ráno si uvedomuje, že sa s ňou nechce rozlúčiť a pozýva dievča, aby zostalo vo svojej izbe ešte dlhšie – za príplatok.

Vivien sa dostáva do kolotoča lží a toleruje nedbanlivý postoj k nej kvôli mužovi, ktorého má rada, ktorý pre ňu prestáva byť len klientom …

4. Duch (1990)

Paramount Pictures

Hodnotenie: 7/10

Zamilovaný pár, Sam a Molly sa vracajú domov po príjemnom večeri, keď ich zrazu napadne lupič. V obrane Sam umiera a stane sa duchom.

Zistí, že jeho smrť nebola náhodná, ale smrteľné nebezpečenstvo hrozilo jeho milovanej. Aby varoval Molly, začne hľadať médium a hľa! – nájde ženu, ktorá ho naozaj počuje. Len pre zmenu ona nie je ochotná pomôcť otravnému duchovi …

3. Zoznámte sa, Joe Black (1998)

Universal Pictures

Hodnotenie: 7,2 / 10

V živote bohatého a vplyvného novinárskeho magnáta Williama Parrisha sa objaví samotná Smrť v podobe očarujúceho mladíka Joeho Blacka. Smrť unavená z jeho obvyklých povinností, ponúka Parrishovi neobvyklú dohodu: aby sa stal jeho sprievodcom vo svete žijúcich, kde plánuje stráviť svoju dovolenku.

Pomocou Williama tajomný a výstredný Joe začína svoju cestu na zemi. Ale stane sa niečo neočakávané. Ukazuje sa, že telo mŕtveho človeka, ktorého si Smrť vyberie pre seba, patrilo mladému mužovi, do ktorého sa zamiluje Parrishova dcéra …

2. Anglický pacient (1996)

Miramax Films

Hodnotenie: 7,4 / 10

Druhá svetová vojna sa blíži ku koncu. Mladá kanadská zdravotná sestra sa stará o svojho „anglického pacienta“, ktorý utrpel hrozné popáleniny pri leteckej havárii v púšti Sahary v opustenom kláštore.

Jeho spomienky na milenku sa prelínajú s osudom sestričky Hany, ktorá trpí utkvelou predstavou, že všetkým svojim blízkym prináša nešťastie.

1. Madisonské mosty (1995)

Warner Bros.

Hodnotenie: 7,6 / 10

Francesca je manželka amerického farmára a matka dvoch detí. Pochádza z južného Talianska, kde sa jej romantické sny nestali skutočnosťou. Osud však náhle zasiahne do jej monotónneho života: stretne Roberta.

Robert je slobodný fotograf, zvyknutý žiť sám. Toto stretnutie však mení ich osudy. Bezhlavo sa do seba zamilujú, no na lásku, o ktorej snívali celý svoj život, im ostali len 4 dni …

Ktorý z týchto filmov je váš obľúbený?

zdroj: takprosto.cc