Šikovný trik, aby sa pančuchy už nikdy nepotrhali. Používam ho niekoľko mesiacov a nezaplatila som za nové ani cent

 

S príchodom chladnejších dní si my ženy dopĺňame zásoby pančúch. Často sa stáva, že po prvom oblečení sa objaví očko alebo sa pančuchy pozaťahujú, a je po nich. Existuje však jeden trik, vďaka ktorému budú pančuchy odolnejšie. Vydržia vám určite dlhšie, než na 1-2 použitia.

Tento trik používali ženy v Sovietskom zväze, čo nie je nič prekvapujúce, keďže boli pančuchy v obmedzenej ponuke.  Je to ale užitočné aj v súčasnosti, veď načo zbytočne míňať na to, na čo nemusíte? A neocitnete sa v nepríjemnej situácii, keď sa očko objaví uprostred pracovného dňa, pred dôležitým stretnutím.

 

Preto, aby boli pančuchy odolnejšie, stačí ich len … zamraziť. Pred prvým použitím ich v balení dajte na noc do mrazničky. Nechajte ich v chlade aspoň 6 hodín, aby boli rovnomerne zmrazené. Počas tejto doby sa odporúča mrazničku neotvárať, aby zbytočne nevznikali teplotné rozdiely.

 

Po vybratí z mrazničky pančuchy nechajte rozmraziť a nechajte ich vyschnúť prirodzene. Čím pomalšie sa budú pančuchy zohrievať, tým lepší bude výsledok. Keď si ich budete obliekať, nenaťahujte ich príliš. Po zmrazení budú pevnejšie a tuhšie, preto buďte opatrné, inak by sa mohli roztrhať.

Je dôležité mať na pamäti, že do mrazničky nikdy nevkladajte vlhké pančuchy. Po umytí ich nechajte vysušiť a zamraziť dajte najskôr nasledujúci deň. Môžete ich vložiť do sáčku, aby zbytočne neabsorbovali nadmernú vlhkosť. Niekde sa odporúča zmraziť pančuchy priamo vo vode alebo po namočení. Nerobte to však v žiadnom prípade, zmrazené častice vody by mohli doslova porezať materiál.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľkami.