VIDEO: Tri Slovenky sa podieľali na videu, kde sú ukázané krásy a tradície Slovenska

Slovensko je aj v 21. storočí modernou krajinou, ktorá nezabúda na svoje zvyky a tradície. Slovenské ľudové tradície tu s nami stále sú a naďalej ostávajú vo forme krojov, piesní ale aj mladých ľudí, ktorí si folklór zamilovali. Aby tieto krásy mohli oceniť aj v zahraničí, vzniklo pod taktovkou projektu Slovakfolklore krásne video s názvom Show me Slovakia. Toto nádherné propagačné video tak ašpiruje na to aby sa do našich končín vydali aj zahraniční turisti, ktorí ani nevedia o čo prichádzajú.

 

Projekt Slovakfolklore bol založený v roku 2017 tromi sesternicami z Liptova. Aj napriek tomu, že každá z nich žila v zahraničí, jednu vec maju spoločnú – lásku k Slovensku a folklórnym tradíciám. V súčasnosti je tento projekt populárny naprieč známymi sociálnymi sieťami a dokonca je aj oficiálnym partnerom slovenských značiek alebo podujatí, ktoré propaguje aj v zahraničí.

 

Naše krásne jedinečné Slovensko

Najnovším počinom tohto projektu je 3-minútové video, ktoré ukazuje 11 jedinečných lokalít na Slovensku od Bratislavy až po Košice.

Vo videu Show me Slovakia sa nepropaguje len slovenský folklór ale aj naša nádherná príroda či tradičné jedlá. Vo videu Vás v každej časti Slovenska sprevádzajú tanečníci z lokálnych folklórnych tanečných súborov. Hudba vo videu je inšpirovaná regiónmi, národnosťami či komunitami, ktoré sú vo videu symbolizované. Za jej vznikom stojí Vladimír Homola, člen Ľudovej hudby Slovenského ľudového umeleckého kolektívu.

 

“Jedenásť regiónov a tri minúty na vyobrazenie  krásy našej ľudovej kultúry a krajiny je málo. Je to priam nemožná úloha, no my sme to skúsili a priblížili Vám niektoré regióny Slovenska očami a krokmi, nás – mladých folkloristov. Do tohto videa sme vložili veľmi veľa energie, času a financií, čo veríme, že sa odzrkadľuje vo výslednom diele,” píše sa v popise videa. 

Celé video si môžete pozrieť tu:

zdroj: startlab.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Tri Slovenky sa podieľali na videu, kde sú ukázané krásy a tradície Slovenska”