VIDEO: Tri Slovenky sa podieľali na videu, kde sú ukázané krásy a tradície Slovenska

Slovensko je aj v 21. storočí modernou krajinou, ktorá nezabúda na svoje zvyky a tradície. Slovenské ľudové tradície tu s nami stále sú a naďalej ostávajú vo forme krojov, piesní ale aj mladých ľudí, ktorí si folklór zamilovali. Aby tieto krásy mohli oceniť aj v zahraničí, vzniklo pod taktovkou projektu Slovakfolklore krásne video s názvom Show me Slovakia. Toto nádherné propagačné video tak ašpiruje na to aby sa do našich končín vydali aj zahraniční turisti, ktorí ani nevedia o čo prichádzajú.

 

Projekt Slovakfolklore bol založený v roku 2017 tromi sesternicami z Liptova. Aj napriek tomu, že každá z nich žila v zahraničí, jednu vec maju spoločnú – lásku k Slovensku a folklórnym tradíciám. V súčasnosti je tento projekt populárny naprieč známymi sociálnymi sieťami a dokonca je aj oficiálnym partnerom slovenských značiek alebo podujatí, ktoré propaguje aj v zahraničí.

Milí folkloristi ❤️ Každým dňom nás nesmierne teší, že na Slovensku pribúdajú ľudia, ktorí si vážia a zachovávajú svoje tradície. Od dnes nás je až 20 000! 😍 Je to priam neuveriteľné, že sa našlo toľko mladých ľudí, ktorí podporujú projekt, ktorý je postavený na láske ku Slovensku, kultúre, rodine, zvykom a reprezentácie našej krajiny v zahraničí. Tento rok bol pre Slovakfolklore plný úžasných udalostí a projektov, ktoré sme mohli podniknúť len vďaka Vám a vašej podpore a za to Vám patrí obrovské ĎAKUJEME. Či už išlo koncerty, náš ples, spolupráce so Slovenskými hudobníkmi, značkami, festivalmi, alebo Vaša podpora na benefičných akciách a tiež nášho videoprojektu, sme si vedomí, že bez Vás by sa nič z tohto neudialo. Preto Vám ešte raz nesmierne ďakujeme a tešíme sa na budúce projekty 😍 Team Slovakfolklore . . . #slovakia #dance #thisisslovakia #folk #folklore #folkmusic #folkdance #slovenskyfolklor #tradition #traditions #beautyofig #beautiful #slovakgirls #slovakgirl #smile #love #girl#girls#friends#home#slovakia#life#beauty#girlpower#sisters #Prague #slovakfolklore #20k #20kfollowers #slovakfolklore

No Description

 

Naše krásne jedinečné Slovensko

Najnovším počinom tohto projektu je 3-minútové video, ktoré ukazuje 11 jedinečných lokalít na Slovensku od Bratislavy až po Košice.

Vo videu Show me Slovakia sa nepropaguje len slovenský folklór ale aj naša nádherná príroda či tradičné jedlá. Vo videu Vás v každej časti Slovenska sprevádzajú tanečníci z lokálnych folklórnych tanečných súborov. Hudba vo videu je inšpirovaná regiónmi, národnosťami či komunitami, ktoré sú vo videu symbolizované. Za jej vznikom stojí Vladimír Homola, člen Ľudovej hudby Slovenského ľudového umeleckého kolektívu.

Pomôžte nám reprezentovať Slovensko vo svete ako krajinu, ktorá žije v spojení s tradíciami! LINK V BIO! 🇸🇰🇸🇰🇸🇰 . #slovensko #slovakia #thisisslovakia @thisisslovakia @spstudiosk @slovakfolklore.shop @lovelyslovakia @insta_svk @sliezsky_dom @dnes_cestujem @startlab_sk @@krasneslovensko @instagram #travel #traveling #travelvideos #travelphotography #love #friends #couple #dance #mountains #nature #history #tradition #traditions #folklore #dnescestujem

No Description

 

“Jedenásť regiónov a tri minúty na vyobrazenie  krásy našej ľudovej kultúry a krajiny je málo. Je to priam nemožná úloha, no my sme to skúsili a priblížili Vám niektoré regióny Slovenska očami a krokmi, nás – mladých folkloristov. Do tohto videa sme vložili veľmi veľa energie, času a financií, čo veríme, že sa odzrkadľuje vo výslednom diele,” píše sa v popise videa. 

Celé video si môžete pozrieť tu:

SHOW ME SLOVAKIA BY SLOVAKFOLKLORE

BRATISLAVA – Hlavné mesto Slovenska vo videu propagujúcom krásy našej krajiny nesmie chýbať. Bratislava je dôležitá aj pre slovenský folklór. Tanečníci v kro…

zdroj: startlab.sk