Ženy, ktoré sa bozkávajú častejšie, majú tendenciu schudnúť rýchlejšie

Len si to priznajte, skvelý bozk je na nezaplatenie. Výskumní pracovníci sa domnievajú, že bozkávanie má oveľa viac výhod, než len romantické potešenie. Vášnivé bozky plné lásky a túžby môžu mať okrem iného aj množstvo zdravotných výhod.

Ponúkame vám niekoľko z nich…

Pomoc pri chudnutí

Bozkávanie spaľuje kalórie. V štúdii sa uvádza: „Obyčajné bozky spália len 2 a 3 kalórie, zatiaľ čo vášnivé bozkávanie spáli 5 až 26 kalórií za minútu.“ Áno, nemusí sa to zdať príliš veľa, kým bozkávanie neporovnáme s inými činnosťami. 30-minútovým vášnivým bozkávaním môžeme spáliť až 180 kalórií, čo je v skutočnosti viac ako 30 minút chôdze pri rýchlosti 3,5 kmh, kosenie trávnika, alebo umývanie auta. Bozkávanie pravdepodobne nemôže nahradiť angličáky alebo chôdzu na bežeckom páse, ale určite pri ňom zažijete oveľa viac zábavy.

Dobré pre vašu pokožku

Neraz nám bolo povedané, že na to, aby sme zostali fit, musíme cvičiť. No zdá sa, že keď sa bozkávame, používame na to viac ako 30 svalov tváre, ktoré udržujú naše líca pevné a pružné. Daloby sa povedať, že dobré bozkávanie je pre našu tvár niečo ako crossfit.

Zabraňuje vráskam

Používaním svalov zvyšujeme krvný obeh a produkciu kolagénu v tkanivách, ktoré sú stavebným materiálom pre pokožku a zároveň najlepšou prírodnou prevenciou pred tvorbou vrások. Inými slovami, bozkávanie je akási mikro-verzia návštevy salónu krásy. Nuž, nemusí to stačiť na to, aby sme vyzerali mladšie, no určite nám to vyčarí úsmev na tvári.

Uvoľňuje stres

Bozkávanie nás prirodzene uvoľňuje. Výskum ukázal, že zvyšuje hladiny chemikálií v našom tele, ako je oxytocín, prirodzene upokojujúca látka spolu s endorfínmi, chemickou látkou, ktorá nás robí šťastnými. Taktiež znižuje hladinu kortizolu, hormónu súvisiacim so stresom.

Zdravé zuby

Foto: bruce mars from Pexels

Bozkávanie je dobré pre vaše zuby, pretože zvyšuje produkciu slín a prirodzene čistí zuby od škodlivých baktérií, čím zabraňuje vzniku kyslého prostredia. Niektorí zubári si dokonca myslia, že sliny môžu pomôcť opraviť malé poškodenia zubnej skloviny.

Čo si myslíte o tomto výskume vy? Máte radi bozkávanie?

zdroj:takprosto.cc