Počas 5-toch mesiacov nikto nemal záujem o drogovo závislé dieťatko. Sestrička urobila krok, ktorý dojal každého

Nájsť stabilný domov a milujúcu rodinu je pre adoptívne deti naozaj ťažký oriešok. Aj ked‘ tisícky z detí sa do adoptívnej rodiny dostanú, nemajú tam také životné podmienky, aké by naozaj potrebovali. Tento prípad však dokazuje opak. Malé dievčatko Gisele, sa narodilo v 29. týždni tehotenstva svojim drogovo závislým rodičom. Rodičia ho opustili a rozhodli sa vrátiť na ulicu a k drogám. Po pôrode to malo dievčatko veľmi ťažké, pretože sa narodilo o dosť skôr a lekári jej diagnostikovali novorodenecký abstinenčný syndróm, ako dôsledok opiátov v maternici.

Zdroj: Facebook/Liz Smith

Adopční pracovníci pre dievčatko prechystali osud, ktorý postretne väčšinu opustených detí a to ten, že sa mala dostať do pestúnskej starostlivosti, ktorá by jej nezaručovala láskyplný život. O dievčatko sa v nemocnici starala zdravotná sestrička – Liz Smithova. Liz nebolo dané, aby mala svoje vlastné deti a aj najpriek tomu, že mala 13 synovcov a neterí, žiadne z nich jej nedokázalo nahradiť vlastné dieťa. Práve preto sa rozhodla, že malej Gisele poskytne milujúci domov.

Zdroj: Facebook/Liz Smith

Aj ked‘ mnoho ľudí Liz od tohto veľkorysého činu odhováralo, ona bola rozhodnutá a cítila, že im dvom bol spoločný život predurčený. Bola veľmi šťastná, ked‘ stretla krásne modrooké dievčatko v nemocnici Franciscan Children’s, kde pracovala. Po tom, čo sa dozvedela, že dievčatko tam bolo samé celých 5 mesiacov, rozhodla sa už na dobro. Chodievala k nej každý deň a dávala jej lásku, aby mohli byť čím skôr spolu doma.

Zdroj: Facebook/Liz Smith

Lizina láska malému dievčatku veľmi pomohla. Po tom, čo si ju vzala najprv do pestúnskej starostlivosti, sa jej zdravotný stav rapídne zlepšil, aj napriek tomu, že v nemocnici sa o ňu starali naozaj príkladne. V októbri 2018 sa ich život navždy zmenil. 45-ročná Liz si v ten deň svoju dcérku adoptovala.