Pre Bratislavský kraj prísnejšie opatrenia. Za ich porušenie hrozí pokuta až 20 000€!

Od prvého októbra sa dostanú do platnosti oveľa prísnejšie opatrenia. Avšak zvrat nastal v červených regiónoch, kde tieto opatrenia začnú platiť už od dnes. Jedná sa tak o celý Bratislavský kraj (okresy Bratislava, Malacky, Senec a Pezinok), kde počnúc dnešným dňom platia nové opatrenia týkajúce sa hromadných podujatí. Maximálna účasť sa tak podstatne znížila, budú sa skôr zatvárať aj reštaurácie či bary a pre tých, ktorí obmedzenia porušia hrozí mastná pokuta!

Pozor na pokutu

Dnešným dňom (14. september) sa v Bratislavskom kraji obmedzuje počet ľudí na svadbách na 30 ľudí. Čo sa týka iných hromadných podujatí, napríklad športových či kultúrnych, maximálny počet ľudí v interiéri sa skresal na 50 ľudí a v exteriéri na 100 ľudí. Medzi 23:00 a 6:00 nemôžu byť dokonca otvorené ani bary, reštaurácie či diskotéky. Tieto obmedzenia tak naozaj obmedzujú šport a kultúru, ktorej hrozia dokonca pokutou za porušenie nariadení až do výšky 20 000 €!

 

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému bankovky, bohatstvo, detailný záber

Zdroj: pexels.com

 

Niekde sa to vymyká spod kontroly

“Takže musíme sa inšpirovať od tých krajín, kde to naozaj funguje a kde tú koronavírusovú infekciu dali pod kontrolu a nie od krajín, ktoré idú rapídne hore a zdá sa, že to nebudú zvládať v ďalších týždňoch,” prizvukuje Krajčí a pozdvihuje aj opatrenia v Poľsku, kde sa kapacita účastníkov drží rovnako na počte 50. V Rakúsku či v Česku sa to podľa neho všetko vymýka spod kontroly. Je to založené na fakte, že aj pri súčasnej a nie veľmi priaznivej situácii v Česku môže pri profesionálnej produkcii byť prítomných 500 sediacich divákov. V Rakúsku je toto číslo mnohonásobne väčšie a to až 1500 divákov.

 

Minister Krajčí však priznáva aj to, že sa opatrenia môžu lokálne zmierniť na základe rozhodnutí regionálnych hygienikov. “Ten regionálny hygienik, pokiaľ posudzuje jedno, druhé, tretie podujatie a vie dobre nastaviť protiepidemické opatrenia, tak si myslím, že mal by mať tú možnosť dovoliť možno aj vyššiu účasť,” dodal na záver minister zdravotníctva. 

 

Nové opatrenia vlády: Slovákom hrozí pokuta 20 000 €!