Pri TOMTO čísle nakazených denne už budeme na hrane. Matovič opäť hrozí prísnymi opatreniami!

Slovensko sa momentálne pasuje s druhou vlnou koronavírusu čo dosvedčujú zvyšujúce sa denne prírastky nakazených. Oproti prvej vlne sa denne stretávame aj s trojcifernými číslami nových nakazených a kvôli tomu sa opatrenia menia každú chvíľu. Konzílium odborníkov tak každým dňom musí situáciu prehodnocovať a tak správne určiť ďalší postup v sprísňovaní opatrení. Premiér Igor Matovič však varuje pred opätovným zavedením tvrdých opatrení.

To, že Slovensko zasiahla druhá vlna koronavírusu plnou silou svedčia aj čísla z minulého týždňa. Za piatok (18. septembra) sa potvrdilo 290 nových prípadov nákazy, za sobotu (19. septembra) bolo síce číslo nižšie (131) no aj tak desivé. Táto stúpajúca tendencia dala do pozoru aj premiéra Igora Matoviča, ktorý považuje momentálny vývoj situácie za kritický.

 

Health Workers Wearing Face Mask

Zdroj: pexels.com

 

Pozor na toto číslo!

Na jednej strane je premiér rád, že je u nás situácia priaznivejšia ako v susednom Česku no na druhej strane sa obáva komunitného šírenia. ,,Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane,“ prejavil svoje obavy premiér na tlačovej konferencii.

V tomto prípade by sa tak na Slovensku opäť zaviedli veľmi prísne opatrenia, ktoré poznáme s prvej vlny pandémie koronavírusu. ,,Ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie,“ vysvetľuje Matovič.

 

S ohľadom na komunitné šírenie sú obavy oprávnené, keďže najväčším zdrojom nákazy sú práve svadby, rodinné ale aj firemné oslavy. Po týchto akciách sa tak doteraz zaznamenalo približne 17 ohnísk nákazy. Veľké riziko predstavujú aj pracoviská, kde už doteraz vzniklo až 21 ohnísk nákazy. Čo sa týka cirkevných stretnutí, tie majú “na svedomí” až 60 infikovaných ľudí. Komunitné šírenie sa preukázalo aj na športových kempoch, kde vzniklo až 5 ohnísk nákazy. 

Vedeli by ste si predstaviť opäť dodržiavať prísne opatrenia s prvej vlny?

zdroj: hitky.sk