WHO varuje, že v Európe dôjde v októbri a v novembri k nárastu úmrtí na COVID-19

Svetová zdravotnícka organizácia očakáva, že v Európe dôjde v októbri a v novembri k zvýšeniu počtu úmrtí na Covid-19, uviedol v pondelok pre AFP šéf európskej pobočky. ,,Bude to už len horšie. V októbri a v novembri sa žiaľ dočkáme väčšej úmrtnosti,“ uviedol riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge. Európa v súčasnosti zaznamenáva nárast prípadov, aj keď počet úmrtí zostáva relatívne stabilný. Očakáva sa však, že druhá vlna pandémie povedie k zvýšeniu počtu úmrtí, uviedla WHO. ,,Krajiny nechcú počuť túto zlú správu a chápem to,“ povedal Kluge v rozhovore pre agentúru AFP. 

V pondelok a v utorok organizuje 55 členských štátov WHO v Európe online stretnutie, na ktorom sa prediskutuje situácia druhej vlny a dohodnú sa na päťročnej stratégii. Kluge však upozorňuje, že vakcíny neukončia celú pandémiu. ,,Ani nevieme, či vakcína pomôže všetkým skupinám obyvateľstva. Poznatky ukazujú, že vakcína, ktorá pomôže jednej skupine, nepomôže inej,“ uviedol.

,,Koniec pandémie bude vtedy, keď sa my ako komunita naučíme, ako s touto pandémiou žiť.“ uviedol. Počet prípadov v Európe za posledné týždne prudko vzrástol a to najmä v Španielsku a vo Francúzsku. Len v piatok bolo v 55 krajinách v Európe hlásených viac ako 51 000 nových prípadov.

Zdroj: france24.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “WHO varuje, že v Európe dôjde v októbri a v novembri k nárastu úmrtí na COVID-19”