10 fotografií, ktoré dokazujú, že anjeli nás naozaj sledujú a sú blízko

Nie všetci dokážeme vidieť na oblohe znamenia vyššej sily, no v prípade, že sa to stane, každý je pripravený zdieľať to aj s ostatnými.

Ak prežívate ťažké životné chvíle a žiadate o pomoc vášho anjela strážneho, týchto 10 fotografií upokojí vaše srdce a presvedčia vás, že všetko bude v poriadku. Svetelné bytosti sú všade okolo nás, no niekedy sa len musíme pozrieť tým správnym smerom.

 1. „Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe, aby ťa strážili na všetkých tvojich cestách.“ (Žalm 91:11).

Tieto fascinujúce oblaky, pripomínajúce anjela s rozprestretými krídlami, boli zaznamenané nad Grand Palace v thajskom Bangkoku.

To, akým spôsobom dopadajú lúče svetla na zem, doslova vyráža dych.

 1. „Boh v oblakoch“

V lete tohto roku sa žene z amerického štátu Alabama podarilo nakrútiť zábery „s niekým, kto sa prechádza v oblakoch.“ Mnohí nemohli uveriť svojim očiam, pozerali sa na postavu, ktorá sa pohybovala zľava doprava, zatiaľ čo mraky sa vôbec nehýbali. Niektorí ľudia tvrdili, že išlo o postavu svätca alebo samotného Ježiša.

„S určitosťou môžem povedať, že som na videu videl dve postavy. To mi dáva nádej, že jedného dňa budem povolaný a budem veriť. Ďakujem za uverejnenie tohto príspevku,“ komentoval istý muž.

 1. „Boh s nami komunikuje rôznymi spôsobmi.“

Muž z Teexasu spolu s jeho ženou prechádzali diaľnicou, keď si všimli tieto úžasné oblaky v tvare anjela. Muž sa rozhodol, že oblak uverejni aj na svojom profile, kde napísal: „Všetko bude v poriadku.“

Povedal, že on a jeho žena zápasili s istými ťažkosťami a oblak anjelov ho uistil, že „Boh s nami dokáže komunikovať rôznymi spôsobmi. Som za to vďačný,“ dodal.

 1. „Božia ruka.“

Počas toho, ako sa obyvatelia Arizony tešili na pozorovanie východu slnka v roku 2017, na oblohe sa zjavil tento krásny tieň. Niekomu sa podarilo zachytiť video a tvrdia, že je to zázral a znamenie od Boha.

„Tí z nás, ktorí veria, nepotrebujú dôkazy, no v týchto bláznivých dňoch je pekné vidieť, že On nám neustále preukazuje svoju lásku,“ napísal jeden z komentujúcich.

 1. „Znamenie od Boha.“

V Tonge, malej krajine na polynézskom súostroví, miestny obyvateľ vyfotografoval oblak, ktorý zahliadol na oblohe. Nemohol od neho odvrátiť zrak. Slnko postupne vychádzalo nahor a vyzeralo to tak, akoby postava na oblohe začala doslova žiariť.

„Bolo to nečakané a som si istý, že sa jednalo o zázrak. Ďakujem ti Pane, za všetko, čo si dal mne aj mojej rodine,“ napísal k fotke.

 1. „Anjel.“

Muž z Južnej Karolíny vysielal živé video o oblaku, ktorý zahliadol počas svojej jazdy v aute. „Nikto mi neuverí, ak to nenatočím naživo. Chcem, aby ste sa pozreli na tento oblak na nebi.“

Ľudia, ktorí videli záznam videa ostali ohromení. „Boh dáva o sebe vedieť záhadnými spôsobmi,“ napísali. Niekto ďalší video okomentoval: „Verím, že je to Boží Anjel.“

 1. „Archanjel Gabriel.“
  Fiona Finnz americkej Floridy uverejnila na internete toto vyobrazenie nášho Pána. „Pozrite sa úplne napravo a uvidíte oblak, ktorý predstavuje anjela s trubkou v ruke. Možno to je anjel Gabriel, ktorý trúbi na návrat Pána na Zem,“ napísala žena. „Túto fotografiu vidím ako dôkaz toho, že Boh sa prihovára každému jednému z nás. Dôležité ale je, kto z nás je pripravený počúvať?“  
 1. Anjel pre náčelníka hasičského zboru

Hoci je ťažké vidieť každý detail tohto rozmazaného obrazu, je možné si všimnúť telo, krídla a ruku, ktorá niečo drží. Táto žiariaca silueta bola zachytená kamerovým senzorom pohybu náčelníka hasičského zboru, z amerického štátu Michigan.

Glenn Thorman a jeho manželka sú presvedčení, že sa im podarilo zachytiť anjela. Čo si o tom myslíte vy?

 1. „Hľa, ja pošlem pred tebou svojho anjela, aby ťa ochraňoval na ceste a doviedol ťa na miesto, ktoré som ti pripravil.“ (Exodus 23:20)

V roku 2012 sa muž menom John Richardson rozhodol na YouTube uverejniť úžasné video o tom, čo považoval za oblaky vo forme anjelov na nebi.

Mraky v tvare anjela možno vidieť priamo pod svietiacim slnkom.

 1. „Strážny anjel.“

Kerry Lyles a jej sedemročný syn Ausher, ktorý má Downov syndróm a nedokáže hovoriť, leteli na lietadle, kde sa mu počas letu podarilo z okna vyfotografovať takúto fotografiu (vľavo)

Matka novinárom povedala, že podľa nej jej syn fotografoval svojho strážneho anjela.

Videli ste už niekedy aj vy niečo podobné v oblakoch?

zdroj: Shared.