13-ročný chlapec ušil rúška, ktoré chcel rozdávať v škole. Namiesto uznania sa dočkal výsmechu

V týchto časoch, na ktoré sa ťažko ale pomaly zvyká, by sme sa mali všetci zomknúť a pomáhať si ako vieme. Takúto iniciatívu zaujal aj 13-ročný Jirka s Hostivařu a rozhodol sa šiť rúška. Tie následne mienil rozdať v škole no stretol sa iba so sklamaním. Jeho mama ho tak prostredníctvom sociálnych sietí chcela povzbudiť aby vedel, že za svoj čin si vyslúžil titul ozajstného frajera.

Je na syna pyšná

“Môj syn už niekoľko týždňov šije rúška. Chcel ich rozdávať v škole, dozvedel sa, že sú hnusní a on divný. Je nešťastný.Priatelia, chcem mu dokázať, že to je hlúposť, som na neho pyšná a pomôžem mu ich rozdať tam, kde to ocenia,” napísala Jirkova mamička. Pridala aj fotografie Jirkových rúšok, ktoré na jeho nízky vek vyzerajú úžasne. Len málokto sa v tak nízkom veku môže pochváliť takýmto talentom. “Potrebujem mu dokázať, že svet je ešte v poriadku,” dodala.

Príspevok si tak vyslúžil vyše 17 000 lajkov, 29 000 zdieľaní a 10 000 komentárov. Ľudia tak mladého Jirku za jeho úžasnú prácu obdivujú. Radia mu aby si hlúpe reči iných nevšímal a ostal taký aký je. Veria aj v to, že zo srdca ušité rúška tak potešia niekoho iného, kto o nich stojí.

Můj syn už několik týdnů šije roušky. Chtěl je rozdávat ve škole, dozvěděl se, že jsou hnusný a on divnej. Je nešťastnej.Přátelé, chci mu dokázat, že to je hloupost, jsem na něj pyšná a pomůžu mu je rozdat tam, kde to ocení. Pomůžete mi prosím ukázat mu, že to co dělá je naopak úžasné? Že to, že ve 13ti perfektně šije na stroji a chce udělat něco pro ostatní , je naopak super frajeřina? Děkuju! Potřebuju mu dokázat, že svět je ještě v pořádku🙂ps: chci jen dodat, že můj příspěvek rozhodně nebyl a není o šikaně, vidím, že to lze chápat i tak. Ale tohle prosím neřešme. Ne tady a teď. Chtěla jsem pouze Jirkovi ukázat, že to co dělá je super a podpořit ho. Moc děkujeme za obrovskou vlnu podpory, vážíme si vašich milých slov a pro Jirku to moc znamená! Děkujeme🥰

 

Můj syn už několik týdnů šije roušky. Chtěl je rozdávat ve škole, dozvěděl se, že jsou hnusný a on divnej. Je…

Gepostet von Anička Žaková Zieglerová am Freitag, 2. Oktober 2020

zdroj. facebook.com