Ako sa prestať báť žiť počas pandémie koronavírusu?

„V snahe dosiahnuť svetlú budúcnosť zabúdame žiť vzácne okamihy súčasnosti. A preto často prehliadame všetky tie malé, no zároveň mimoriadne dôležité okamihy života. Musíte sa však na chvíľu zastaviť a prestať sa obávať o budúcnosť, aby ste dostali príležitosť naplno si vychutnať svoj život v prítomnom okamihu a uvedomiť si, aký je krásny,“ hovorí Jaggi Vasudev, známy indický jogín a spisovateľ.

Autorovi absolútneho bestselleru roku 2016 spomedzi literatúry o sebarozvoji s názvom „Inner Engineering: A Yogi´s Guide to Joy“ sa rýchlo podarilo nielen upútať pozornosť mnohomiliónového publika, ale aj zasiahnuť ich srdcia.

„Teraz je mnoho ľudí zmätených otázkou, čo sa stane, keď skončí karanténa. Je to však skutočne také dôležité?“ – pýta sa jogín študentov jednej z vysokých škôl v Bombaji.

„Nebolo by rozumnejšie pýtať sa, ako nájsť vnútornú harmóniu a začať žiť šťastne v prítomnom okamihu bez ohľadu na vonkajšie okolnosti?“

Person weras white mask to protect from Coronavirusunsplash

Život predsa nie je niečo, čo sa nám udeje za jeden deň. Nejedná sa o dlho očakávanú dovolenku alebo štátnicový deň. Práve teraz sa nám deje život a nemali by sme túto skutočnosť ignorovať.

Niet pochýb o tom, že pandémia vážne ovplyvnila kvalitu života mnohých ľudí. Situácia, ktorá sa vyvinula vo svete v dôsledku koronavírusu, je nepochybne veľmi zložitá, ale v žiadnom prípade nie je beznádejná.

woman in red shirt wearing white maskunsplash

Niektorí dúfajú, že čoskoro bude všetko fungovať tak ako kedysi. Môžu mať pravdu, ale nemusia. Nikto nevie presne predpovedať, čo bude v najbližších minútach tohto života. Ale zároveň sa každý druhý človek s odvahou púšťa do posudzovania vecí väčšieho rozsahu. Je to logické?

Nemôžeme zmeniť minulosť ani predpovedať našu budúcnosť. Jediné, čo môžeme urobiť, je pokúsiť sa ovládnuť svoju vnútornú energiu, myšlienky a emócie. Až potom budeme mať možnosť vychutnať si úžasnú cestu s názvom Život… “

Zdroj: takprosto.cc