AKTUALITA: Vo Francúzku došlo k teroristickému útoku. Muž odrezal žene hlavu a ďalší ľudia sú mŕtvi!

Dnes ráno (29. október)  o 9 hodine došlo k útoku pri bazilike Notre-Dame v Nice. Páchateľ mal pri útoku použiť na ľudí nôž, z čoho traja ľudia neprežili a mnoho ľudí utrpelo zranenia. V médiách sa hovorí aj o tom, že jednej žene dokonca sťal hlavu. Páchateľ je už v rukách polície no kládol odpor a jeho zranenia si vyžiadali aj lekárske ošetrenie. Okolie baziliky je tak teraz vyľudnené a polícia vytvorila zátarasy aby sa k miestu nepribližovali zvedavci.

 

Predpokladá sa že to bol teroristický útok

“Som na mieste s [políciou], ktorá už páchateľa zatkla. Potvrdzujem, že všetko nasvedčuje tomu, že išlo o teroristický útok v bazilike Notre-Dame de Nice,” informoval o incidente primátor mesta Nice, Christian Estrosi. Francúzsky minister vnútra, Gerald Darmanin, na ľudí nalieha aby sa okoliu tohto miesta vyhýbali a medzi tým zvolal krízové stretnutie parlamentu. Rokovanie o nových opatreniach spojených s koronavírusom tak parlament odložil a chvíľou ticha si tak uctil obete útoku. Oddelenie francúzskej anti-teroristickej prokurátúry už bolo požiadané aby útok začalo vyšetrovať.

 

 

Útok na učiteľa

Tento útok sa stal len pár týždňov po tom ako v Paríži odťal útočník hlavu učiteľovi Samuelovi Patymu. Toho si atentátnici podľa informácii vybrali kvôli tomu, že v škole ukazoval deťom karikatúry proroka Muhammada. “Jeden z našich občanov bol dnes zavraždený pretože učil. Učil žiakov o slobode prejavu, slobode či chcete v niečo veriť alebo nie (pozn. odkazuje na vierovyznanie). Náš krajan bol zbabelo napadnutý a bol obeťou islamistického teroristického útoku,” vyjadril sa pre média deň po útoku prezident Macron. 

 

Jedna z karikatúr, ktoré Paty ukázal žiakom

Zdroj: en.wikipedia.org

zdroj: uniland.com