Video: Čech venčil plyšového psa. Chcel sa tým vyhnúť zákazu vychádzania

Niektorí ľudia sú natoľko bezohľadní, že vymyšľajú spôsoby, ako sa vyhnúť nariadeniam vlády. Netýka sa to však len niektorých občanov Slovenska. Situácia, ktorá nastala v nočných hodinách v krajskom českom meste, v Budejoviciach, vás určite prekvapí.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Zákaz vychádzania vyriešil Čech svojsky. Spoločnosť mu robili plyšákyZdroj: reprofoto ČT24

Tamojší policajti boli na rutinnej kontrole mesta počas zákazu vychádzania. Zákaz vychádzania tam platí počas nočných hodín, od 21:00 do 4:59. Výnimky sa vzťahujú len cestu do práce, na venčenia psa do 500 metrov od bydliska a na neodkladný presun kvôli ochrane zdravia a majetku. Toto nariadenie, zavedené v boji proti koronavírusu, sa však jeden z mladíkov rozhodol porušiť tak, že si vzal na nočnú prechádzaku mestom plyšového psa. Po tom, čo ho polícia vyzvala aby celú situáciu vysvetlil, odvetil:

,,Venčím psa, nerobím nič nezákonného.“ Zhodou okolností bola s policajnou hliadkou v tú noc aj Česká televízia, ktorá celú situáciu natočila a zverejnila. Muž do kamery taktiež povedal: ,,Je to umelecká recesia.“

 

Věra Školková, hovorkyňa českobudějovickej polície, o prípade prezradila: ,,Mladý muž sa po upozornení rozhodol odísť domov a svoje nevhodné správanie oľutoval.“ Následne sa do redakcie ozval sám páchateľ, ktorý tvrdil, že svoj čin nikdy neoľutoval. Spomenul aj, že určite na ňom bolo vidieť nervozitu, ale nie to, že niečo ľutuje. Okrem toho potvrdil, že žiadne slová ľútosti nepovedal.

Polícia tam okrem tohto nezvyčajného nočného prípadu riešila aj niekoľko priestupkov voči povinnému dodržiavaniu opatrení. Jedným z nich bolo porušenie zákazu konzumácie alkoholu v baroch.

Porušenie bolo spozorované na Námestí Přemysla Otakara II, kde sa prechádzala veselá a podgurážená skupinka ľudí bez rúšok. Po príchode na miesto si to policajti namierili priamo do baru, odkiaľ skupina ľudí vychádzala. Čašníčka tvrdila, že nikoho neobsluhovala a jediné, čo robila, bolo vynášanie odpadkov. Správne orgány mesta okrem iného riešili aj otvorené stánky s občerstvením.

Zdroj: idnes.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Video: Čech venčil plyšového psa. Chcel sa tým vyhnúť zákazu vychádzania”