Čína otestovala za päť dní celé 9 miliónové mesto Qingdao

Mesto Qingdao v Číne sa za neuveriteľných päť dní rozhodlo otestovať všetkých obyvateľov, ktorý je tam viac ako deväť miliónov. Mesto sa tak rozhodlo po objavení 12 nových prípadov v miestnej nemocnici. Rozhodnutie sa začalo realizovať už na nasledujúci deň.

Podľa MailOnline bol prvý zistený prípad v nedeľu a už v pondelok bolo otestovaných 140 000 zamestnancov, pacientov nemocnice. Testy vykonávajú provizórne lekárske centrá, ktoré pracujú 16 hodín denne – od 7:00 do 23:00. Mesto následne informovalo o šiestich nových prípadoch Covid-19 a šiestich asymptomatických prípadoch, pričom väčšina z nich sa týkala len nemocnice Qingdao. Podľa Al-Džazíry, Národnej komisie pre zdravie (NHC), pevninská Čína potvrdila 11. októbra 21 prípadov Covid-19.

Minulý mesiac sa však počet obetí na koronavírus vyšplhal až na milión ľudí. Údaje pochádzajú z Coronavirus Resource Center na Univerzite Johnsa Hopkinsa. Odkedy bol koncom minulého roka COVID-19 objavený v čínskom Wu-chane, vírus sa rozšíril po celom svete a spôsobil ekonomickú a sociálnu krízu. Reportéri a odborníci z The New York Times sa domnievajú, že skutočný počet ľudí, ktorí zomreli na dôsledky COVID-19, môže byť oveľa vyšší.

Spojené kráľovstvo začalo sprísňovať obmedzenia už začiatkom októbra. Oznámil to predseda vlády Boris Johnson. Predseda vlády vtedy hovoril o zatvorení krčiem, barov, telocviční a stávkových kancelárií až na šesť mesiacov. Od začiaku avizoval, že reštaurácie, školy a univerzity zostanú otvorené. Lídri Liverpoolu o opatreniach vtedy prezradili: ,,Vláda rozhodla, že pre región mesta Liverpool budú platiť viac než potrebné opatrenia a uzávierky.“

Zdroj: ladbible.com