Čo si myslia o koronakríze slovenskí učitelia? Vláde nedôverujú a TAKTO podľa nich vznikol koronavírus!

Od začiatku koronakrízy kolujú internetom rôzne hoaxy a dezinformácie, na ktoré ľudia často ľahko naletia. Covid-19 mal tak vzniknúť v laboratóriu a “náhodne” uniknúť alebo aj to, že očkovaním do nás vláda vloží sledovacie čipy. Aj takýmto veciam veria učitelia druhého stupňa základných škôl na základe prieskumu agentúry Focus pre stranu SPOLU a Európsku ľudovú stranu (EPP). Dáta od 518 respondentov boli zbierané od 25. septembra až do 4. októbra formou osobných pohovorov. V tomto článku sa tak dočítate o najzaujímavejších zisteniach tohto slovenského prieskumu.

 

Ako zvláda situáciu vláda?

Najväčšie zastúpenie v prieskume mali ženy (78%) a všeobecne učitelia s dĺžkou praxe viac ako 20 rokov. Spomedzi krajov mal najväčšie zastúpenie prešovský a obce do dvoch tisíc obyvateľov. Čo sa týka hlavného vyučovacieho predmetu, najväčšie zastúpenie mali učitelia slovenského jazyka a literatúry či matematiky a informatiky. S ohľadom na otázky v prieskume, hneď prvá skúmala názor učiteľov na zvládanie situácie v réžii jednotlivých inštitúcii. Prieskum preukázal, že až 45% učiteľov má veľké výhrady voči zvládaniu situácie našou vládou. Naopak len 5% z opýtaných si myslí, že to vláde ide výborne a 17% učiteľov si dokonca myslí, že vláda situáciu vôbec nezvláda. 

 

Zdroj: stranaspolu.sk

 

Ktoré médiá sú dôveryhodné?

V prieskume sa pýtali aj na postoj k dôveryhodnosti médií vzhľadom na informácie týkajúce sa koronavírusu. Do prvej štvorice učitelia zaradili verejnoprávnu RTVS, TA3 a online portály pravda.sk a aktuality.sk. Ďalej nasledovali komerčné televízie TV Joj a TV Markíza. Na posledné tri priečky sa dostali portály postoj.sk, badatel.net a infovojna.sk. Tieto tri portály by však mali prvenstvo v tom, že ich nepoznala väčšia časť opýtaných. Čo sa týka informácii, ktoré podáva vláda, verí im takmer 50% opýtaných, zvyšných 48% opýtaných však informáciám od vlády neverí. 

 

Zdroj: stranaspolu.sk

 

Zdroj: stranaspolu.sk

 

Je to iba bežná chrípka, ktorá bola umelo vytvorená 

Respondenti reagovali aj na rôzne výroky, ktoré sa o koronavíruse rozširujú. Z výsledkov vyplýva, že až 44% učiteľov si myslí, že koronavírus je bežné vírusové ochorenie podobné chrípke. To, že nosenie rúšok ma negatívny vplyv na zdravie si myslí 39% opýtaných a 34% si myslí, že povinnosť nosenia rúšok je proti ich slobode či všeobecne proti princípu demokracie. Ak by bola k dispozícii bezplatná a klinicky otestovaná vakcína 49% učiteľov by sa nedalo zaočkovať. Až 31% učiteľov si dokonca myslí, že očkovanie proti koronavírusu je prípravou na čipovanie ľudí a 35% tvrdí, že druhá vlna koronavírusu je iba “nafúknutá mediálna bublina”. Ak sa ich pýtali na vznik koronavírusu, 29% si myslí, že bol umelo vytvorený a náhodou unikol a 30% si myslí, že bol zámerne rozšírený. 

 

Zdroj: stranaspolu.sk

 

Zdroj: stranaspolu.sk

zdroj: strana plus

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo si myslia o koronakríze slovenskí učitelia? Vláde nedôverujú a TAKTO podľa nich vznikol koronavírus!”