Fafár nerešpektoval nariadenia a pozýval ľudí na omšu o 4:00 ráno

Od soboty 24.10.2020 platí na území Slovenskej republiky zákaz vychádzania, tzv. lockdown. V súvislostí s ním je povolené vychádzať len v čase od 1 do 5 hodiny ráno. Nariadenie sa týkajú aj všetkých verejných podujatí, medzi ktoré paria aj sväté omše. Konferencia biskupov Slovenska vydala nariadenie, podľa ktorého sa všetky verejné sväté omše počas týchto dní nekonajú.

Jeden zo slovenských farárov sa však toto nariadenie snažil obísť a tak sa rozhodol pozývať ľudí na omšu, ktorá sa mala konať o 4:00 ráno. Farár z okresu Hlohovec na omšu pozýval ľudí cez svoj facebookový profil. Po tom, čo si príspevok všimla polícia, začala konať a príslušníci Policajného zboru SR sa vydali k miestnemu farárovi. Farár sa následne omšu rozhodol zružiť, avšak obozretní policajti si to prišli skontrolovať aj v skorých ranných hodinách. Farár svoje slovo dodržal a ráno o 4:00 sa žiadna omša nekonala.

Farár uverejnil príspevok:

Zdroj:Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Starosta obce sa k incidentu vyjadril, že o plánovanej omši nemal informácie a sám občanov obce vyzval, aby zbytočne nevychádzali a zostali doma.

Zdroj:Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia Slovenskej republiky zverejnila príspevok so slovami: ,,Polícia žiada veriacich, aby najmä vo vlastnom záujme, z dôvodu ochrany vlastného zdravia, rešpektovali opatrenia vlády a podla slov Mons. Stanislava Zvolenského „napomohli tak spoločnému dobru.“

FARÁR CEZ FACEBOOK POZÝVAL ĽUDÍ RÁNO NA OMŠU: POLICAJTI VČAS ZASIAHLI

Plánovaná omša, ktorá mala byť dnes o 04.00 hod….

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Nedeľa 25. októbra 2020

 

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky