Hygienik Mikas o opatreniach: Rúška majú veľký význam a v reštauráciách by sme sa dlho nemali zdržiavať!

Od prvého októbra opäť platia nové opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu. Mnohým ľuďom sa tak opätovné sprísnenie nepozdáva no vyžadovali si to rekordné čísla prírastkov nakazených s predošlých dní.

Za obeť padli aj hromadné podujatia, ktorých maximálny počet zúčastnených môže byť 50 aj s personálom či účinkujúcimi. Minulý týždeň tak v TV JOJ vyspovedali hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorý okomentoval súčasné opatrenia pod ktoré sa podpísal on sám.

Nič by nemenil

Prvá otázka, ktorú dostal sa týkala jeho názoru na terajšie opatrenia, respektíve aké opatrenia by zaviedol ak by rozhodnutie bolo iba na ňom. Na margo toho, že stále neexistuje špecifická liečba koronavírusu či účinná a bezpečná vakcína, sú terajšie opatrenia čo potrebujeme.

“Tie základné protiepidemiologické opatrenia ako je rúško, dezinfekcia, rozostupy, vyhýbanie sa masovým podujatiam sú základné v tomto boji,” ozrejmil Mikas, ktorý by teda nič nemenil.

 

Zakážu hromadné podujatia?

Rozhovor sa teda nezaobišiel ani bez otázky týkajúcej sa úplného zákazu hromadných podujatí. Podľa Mikasa sú terajšie opatrenia v tomto smere adekvátne k súčasnej situácii. “Samozrejme ak sa situácia ďalej bude eskalovať, že budú plné nemocnice, budú úmrtia, viem si predstaviť, že budeme musieť bohužiaľ aj celkové hromadné podujatia zakázať ako také,” pripúšťa ešte prísnejšie opatrenia Mikas. Výnimku však dostal Košický maratón mieru, na ktorom by malo pobežať až 200 bežcov. Ku kontrole športovcov tak dopomôže nový typ testov – antigénne testy.

Špeciálna výnimka

“No košický maratón, áno, to je také špecifikum. Tam vlastne nedochádza ku kontaktu s obecenstvom. Tam ale chcem povedať aj to, poprosím ľudí aby nešli priamo ako diváci pozerať na ten maratón lebo väčšie nebezpečie ako u športovcov bude u týchto ľudí, ktorí by si zdržiavali kdesi pri nejakom štarte alebo pri cieli a budú na kope. Takže radšej tam neísť a pozerať to z televízie,” odporúča hlavný hygienik.

 

Komunitné šírenie

Mikas sa vyjadril aj k téme komunitného šírenia. Podľa jeho slov si nemyslí, že komunitné šírenie na Slovensku je. “Ale zaznamenávame sporadické prípady, zaznamenávame nakopenie prípadov, kde sa nedarí zistiť, že kde sa títo ľudia nakazili takzvané klastre [zhluky] takže nemôžeme vylúčiť aj to, že komunitné šírenie behom mesiaca, dvoch môže byť aj na Slovensku,” vysvetľuje. Avšak tvrdí to, že sa epidemiológom darí dohľadať úzke kontakty, ktoré sa následne dajú otestovať a v prípade pozitívnych výsledkov sa tak dokážu izolovať.

Čo si všíma?

Čo sa týka denných prírastkov, Mikasa najviac zaujíma fakt aká je zostava daných prípadov a nie číslo samotné. “Kde to je, či to je v epidemiologickej súvislosti, či náhodou nie je nahromadené v nejakej oblasti, nejakej firme alebo po nejakej oslave a podobne,” hovorí Mikas. Je teda rozdiel ak máme denný prírastok 500 ľudí po celom Slovensku a nevie sa o nich nič ako keď sa o nakazených vie všetko a je možné dohľadať kontakty. Potom je jednoduchšie rozhodnúť aké opatrenia sa zavedú a kde sa zavedú.

 

Zdroj: korona.gov.sk

 

Ako sa staviame k noseniu rúšok

Reč prišla aj na samotné rúška, ktorých nosenie niektorí ľudia začali ignorovať. Podľa Mikasa tak veľa toho proti koronavírusu nemáme a tak má nosenie rúšok veľký význam. Ich nosenie malo zmysel aj v prvej vlne a ľudia si poväčšine na to zvykli. “Je to naozaj o zodpovednosti každého,” podotkol.

Je všetko na nás ako sa k noseniu rúšok postavíme, či budeme chrániť seba, svojich najbližších a svoje okolie alebo to budeme ignorovať. Mikas tvrdí, že zákernosť vírusu je práve v tom, že niekoľko dní ani nemusíte vedieť, že ste chorý a tak vírus nechtiac rozšírite ďalej.

Čo si všíma na prevádzkach?

V rozhovore padla aj otázka, čo si Ján Mikas ako hlavný hygienik všíma pri vstupe do obchodov či reštaurácii. Pri vstupe do obchodu si tak teda všíma aj to či ľudia nosia rúška, nie v rámci kontroly ale skor ako sa k ich noseniu stavajú ľudia.

Sám však potvrdil, že v obchodoch, ktoré navštevuje najčastejšie, opatrenia týkajúce sa rúšok či dostupnej dezinfekcie dodržiavajú. Čo sa týka reštaurácii, tam si potrpí na čistotu stolov, podláh a dotykových plôch, ktoré musia byť pravidelne dezinfikované.

 

Woman in Yellow Tshirt and Beige jacket Holding a Fruit Stand

Zdroj: pexels.com

Pozor na reštaurácie

“Človek by sa tam mal zdržiavať čo najmenej. To, že je dovolené v reštaurácií mať dole rúško, keď sa sedí, keď sa je, požívajú sa nápoje, to je okej. Ale ja osobne, keď idem do reštaurácie v súčasnosti tak fakt, že veľmi málo a keď idem tak sa tam zdržujem čo najmenej, čo najkratší čas,” radí Mikas.

Ako obísť zákaz svadobných hostín?

V závere rozhovoru tak padla reč aj o antigénnych testoch, ktoré sa využijú aj na otestovanie bežcov na Košickom maratóne mieru. Mikas prizvukuje, že používajú sa aj v zahraničí čím sa prispieva k rýchlemu izolovaniu infekčných ľudí.

Hlavný hygienik dostal aj otázku či by sa teda dali využiť aj na svadobných hostinách, ktorých organizovanie sa v týchto časoch neodporúča. “Sobáš samozrejme môže byť ale hostinu by som možno presunul na iné obdobie. Ak by ale veľmi chcel človek, áno je tam všeobecná výnimka. Museli by byť všetci účastníci pretestovaní aj vrátane personálu, oblužného personálu, nie len svadobných hostí a to testom buď PCR testom alebo antigénovým tesom nie starším ako 12 hodín,” ozrejmil na záver Mikas.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

zdroj: noviny.sk

foto: radioexpres youtube.com