Je absolvovanie testu na koronavírus až tak hrozné? Kristína Tormová opísala svoju skúsenosť!

Terajšie testovanie ľudí na koronavírusu spočíva vo výtere z nosohltanu a hltanu. Zo záberov v televízii táto procedúra nevyzerá ozaj vábivo a tak sa mnoho ľudí výterov obáva.

Nesmieme zabudnúť ani na konšpirátorov, ktorí si myslia, že výter je len zásterka ako koronavírusom ľudí nakaziť či dokonca občanov začipovať. Na svojom Instagrame zverejnila svoju skúsenosť s nepríjemným odberom aj Kristína Tormová, ktorá to opäť poňala so svojským humorom.

Nech si skúsia pôrod

Už hneď na začiatku tak vyvracia mýtus, že testy na koronavírus sú “peklo” ako to mnoho ľudí prezentuje. Sama Tormová by takým ľuďom dopriala zažiť pôrod alebo aspoň zapálený záder. “Je to úplne bežný výter a trvá to pár sekúnd a ani si to neuvedomíte a je koniec.

Náhodou je to celokom zaujímavý druh adrenalínu, najmä ak ste v aute s dvoma 7ročnými deťmi, ktoré sa vám rehocú a musíte sa tváriť hrdinsky. Jasné, príjemné to nie je. Keby bolo, tak si túto procedúru môžete priplatiť na autodrome na kolotočoch,” opísala svoj zážitok.

View this post on Instagram

Rúška. Moje tretie oko to vidí takto 👁 . Toľko diskusií je na túto tému! Podľa agentúry Focus pre reláciu Na telo TV Markíza..62,5% ľudí je ochotných nosiť rúška, 35,4% nie je ochotných. . Veľa ľudí si myslí, že nosením rúšok robia zo seba šašov, že oni nebudú rúškom šíriť paniku a nebudú sa strápňovať a robiť zo seba ovce a nebudú počúvať nariadenia, lebo just. Nuž dobre. . Za mňa takto: Nosím rúško, lebo tu nejde len o mňa. Tu ide o iných. Chcem sa voči ostatným správať tak, ako by som očakávala, že sa budú ľudia správať ku mne, k mojim deťom, k môjim blízkym, ktorí sú starší a majú zdravotné problémy.. To nie je šírenie paniky. To je základná slušnosť. Si ovca, lebo si slušný a empatický voči okoliu? Tak potom som superovca 💪🏻🐑 . Lekári rúška nosia odjakživa. Či by sme s tým boli ok, aby pri operácií, či bežného vyšetrenia u zubára rúško, či inú ochrannú pomôcku nenosili? Rovno aj bez rukavíc taká operácia, či? Vyšlo množstvo relevantnýcb štúdií, že rúška naozaj pomáhajú, nie je čo spochybňovať vzdelaním Vysokej školy života. . Minule som musela ísť taxíkom. Taxikár mal rúško na brade. Hovorím mu: “Prosím vás, môžete si dať rúško?” A on: “Ja sa toho nebojím.” A rúško si nenasadil. A ja: “Ale ja áno…”…ticho… “Ja sa bojím, že vás nakazím. Lebo som sa bozkávala s kolegom, ktorý mi včera volal, že má pozitívny test.” …texikár si po cca troch minútach rúško nasadil. Tak to asi je. Keď nejde o nás, máme viete kde…ak o nás ide, spozornieme. Navrhujem preto spozornieť skôr, ako pôjde o nás…našich ľúbených. . Už som počula aj to, že som za nosenie rúšok len preto, lebo ich vyrábame a chceme na tejto panike zarobiť. Dobre…Áno, my sme vymysleli aj Covid a rúška máme naskladnené už rok. 🤓🤓 Verte mi, rúška nám na živobytie isto nezarobia. Avšak ľuďom, ktorým niečo takéto čudné napadne to budem zbytočne vysvetľovať. . Tak som si to nejako zhrnula..že vlastne…ak máme problém nosiť rúška, lebo to obmedzuje našu slobodu…ten pocit neslobody je niekde úplne inde..ako v dodržiavaní tak jednoduchého nariadenia, ktoré môže mnohým pomôcť. Verte mi, že sa vám aj pod rúškom bude dobre dýchať, ak sa viete slobodne nadýchnuť bez neho…♥️

A post shared by kristina tormova (@kristina.tormova) on

 

Áno, príjemné to nie je

Priznáva, že je to nepríjemná procedúra, ktorá môže trochu zabolieť, cítite to ešte pár hodín po odbere, môže Vás napnúť či vyhrknú slzy. “Je to rovnako nepríjemné, ako akékoľvek vyšetrenie, ktoré absolvujeme. Vyšetrenia absolvujeme nie z plezíru, ale kvôli nášmu zdraviu, že jo. Cytológia? Zubný kaz? Branie krvi? Haló! No a? Miliónkrát sme to prežili, tak sa netvárme, že toto nás zabije,” odkazuje všetkým šíriteľom paniky. V závere nezabudla vtipne zareagovať na reči konšpirátorov, keď tvrdila, že ju na odbere začipovali a cez 5G sieť si teraz sama robí wifinu.

 

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

View this post on Instagram

Počujte! Ak vám niekto bude zase tvrdiť, že COVID testy sú peklo a ako strašne to bolí a ako ľudí zbytočne trápia, tak ho pošlite rodiť…alebo aspon zapálený záder mu zrobte. Je to kravina. Je to úplne bežný výter a trvá to pár sekúnd a ani si to neuvedomíte a je koniec. Náhodou je to celokom zaujímavý druh adrenalínu, najmä ak ste v aute s dvoma 7ročnými deťmi, ktoré sa vám rehocú a musíte sa tváriť hrdinsky. Jasné, príjemné to nie je. Keby bolo, tak si túto procedúru môžete priplatiť na autodrome na kolotočoch. Áno, fotka vznikla pred odberom! 😂😂😂 Áno, je to nepríjemné, zabolí to, cítite to potom ešte pár hodín, vyhrknú vám slzy a možno vás aj napne a chcete odberača zabiť. Ale fakt z tohto robiť bububu? Veľmi vám, šíritelia paniky prajem, aby sa vám nikdy nič horšie nestalo. 🙏🏻 . Je to rovnako nepríjemné, ako akékoľvek vyšetrenie, ktoré absolvujeme. Vyšetrenia absolvujeme nie z plezíru, ale kvôli nášmu zdraviu, že jo. Cytológia? Zubný kaz? Branie krvi? Haló! No a? Miliónkrát sme to prežili, tak sa netvárme, že toto nás zabije. Hold takto to teraz je a akože..chvalabohu, že máme možnosť dať sa vyšetriť, ak nás niečo kvári. Ak nie kvôli vám, tak kvôli vašim vzácnym ľuďom alebo aj cudzím ľuďom, ktorí sú vzácni pre niekoho iného. . A teda nežné rúčky týchto kozmonautiek vám nechcú ublížiť. Je to pre zdravie nie len naše, ale aj tých naokolo. A treba povedať, že nie náhodou sa overaly vrátili do módy. Je to fakt sexy kozmonautistický odev. A ešte sa mi páčilo, že som sa musela pred výterom vysmrkať a tým pádom nevydolovali žiaden šušeň. To je fér prístup. 😂😂😂 . Nenechajte sa vystrašiť. Pohoda, jahoda. Celý život sa snažím byť pozitívna a naraz šup ho..aká radosť, že som negatívna. Zatiaľ. Dávajte si na seba pozor, prosím. Aj na svojich blízkych i ďalekých. . Jáj a jasne, že ma počas toho aj napič…načipovali. Fakt! Fakt! Fakt! To som skoro zabudla. Odvtedy si robím sama wifinu cez 5G sieť. Výborné. Zďjelaj kím nesmašú!!!!!!!!! Zdyeľaj!

A post shared by kristina tormova (@kristina.tormova) on