Jeden z policajtov kočíkoval dieťa mamičke, ktorá sa šla otestovať. Iný pomohol babičke, ktorá mala problémy s chôdzou

Dnešný deň si budeme pamätať celý svoj život. Práve dnes a samozrejme aj zajtra, sa na Slovensku koná celoplošné testovanie Slovákov. Testovanie začalo už jeho pilotnou minulotýždňovou verziou v najviac rizikových oblastiach Slovenska.

Okrem vojakov, dobrovoľníkov a zdravotníkov, sú na odberových miestach aj policajti, ktorí pomáhajú ako môžu. Niektorých ochotných policajtov zachytili na fotografiách aj čakajúci ľudia.

Zodpovedný Slovák Robo poslal policajtom fotografiu policajta, ktorý pomáhal staršej pani, ktorá mala problémy s chôdzou. K fotografii pripojil komentár:

,,Akurát som odchádzal z odberného miesta, keď som videl ako pán policajt pomáha staršej pani po otestovaní na ceste domov, ĎAKUJEM, ŽE STE!“

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Polícia k zverejnenej fotografii obetavého policajta a starenky napísala aj niekoľko upozornení:

,,Zaznamenali sme niekoľko prípadov, kedy si ľudia zabudli alebo im vypadol na odberových miestach občiansky preukaz, preto odporúčame občanom, aby si pred odchodom z odberového miesta skontrolovali svoje doklady a predišli tak prípadným komplikáciám.“ Nezabudnite preto, ak sa chystéte zajtra na testovanie, vezmite si ochranné pomôcky a občiansky preukaz, prípadne pas a deti preukaz poistenca.

Polícia Slovenskej republiky zverejnila aj fotografie iných policajtov, ktorí ochotne pomáhali. Niektorí z nich dokonca kočíkovali spiace deti počas toho, čo sa ich rodičia testovali. 
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
Takáto situácia nenastala len na jednom odberovom mieste a preto neváhajte, policajti vám pomôžu aj v takýchto prípadoch.
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
Čakajúci človek z Trebišova poslal polícii fotografiu momentu, ked‘ všetci čakajúci ľudia z radu, pustili dopredu otca s hendikepovanou dcérou. Polícia píše: ,,O podobných gestách sme dnes počuli z ďalších odberových miest. Ďakujeme občanom za príkladnú spoluprácu a ochotu.“
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky