Kam dať soľnú lampu, aby sa choroba nedostala do domu

Ak sa pozeráte na vašu fádnu obývaciu izbu a premýšľate, aká lampa by to vylepšila, odporúčame vám upriamiť pozornosť na jej soľnú verziu.

Soľné lampy ste už určite videli v obchodoch alebo u priateľov a známych. Takýto prvok je len ťažké prehliadnuť! Tienidlo takejto lampy nie je vyrobené z obyčajného skla alebo plastu, ale z prírodného a užitočného materiálu – soli. Ťaží sa v hĺbke 600 m a viac. Soľné lampy môžu mať rôzne farebné odtiene a tvary. No aj napriek tomu si myslíme, že dokážete nájsť vhodnú možnosť do vášho interiéru.

Čo si treba uvedomiť pri výbere takejto lampy?

Podstavec

Najlepším materiálom je keramika. Postačí vám iba jeden.

Žiarovka

Nezabudnite sa opýtať predajcu na typ pätice a zabezpečte si zásobu vhodných žiaroviek.

Dosah pôsobnosti

Pamätajte, že čím je lampa menšia, tým je dosah užší. Ak ide o nočnú lampu, postačí vám 3 kg lampa. Ale pre veľkú miestnosť musíte zvoliť váhu asi 7 kg.

 

Dizajn

Do domovov s moderným dizajnom sa hodí tradičná verzia lampy vo forme väčšieho kúsku. Dobre zapadne napríklad do podkrovného interiéru.

https://www.instagram.com/p/CGCA22Xp9cO/?utm_source=ig_embed

Pri výbere lampy do detskej izby umožnite dieťaťu, nech si samo vyberie tvar a farbu. To, že bude výber na nich, ich úplne nadchne!

Ako lampa funguje a aké sú jej výhody pre telo

Negatívne nabité ióny, ktoré sa uvoľňujú pri zahrievaní soli, majú pozitívny vplyv na ľudskú pohodu. Preto sa v súčasnosti vyrába toľko domácich spotrebičov s ionizačným účinkom. Prítomnosť lampy významne znižuje počet baktérií a plesní, vďaka čomu je vzduch omnoho čistejší. Lampa si dokáže poradiť aj s nepríjemnými pachmi.

 

Starostlivosť a údržba

Soľnú lampu je možné umiestniť kdekoľvek vo vašom byte, najlepšie v noci. Pamätajte, že takéto lampy neobľubujú nadmernú vlhkosť. Dlhodobé vystavovanie pri zvlhčovači môže spôsobiť rozpad lampy.

 

Aj bez zohľadnenia všetkých liečivých účinkov lampy si ju môžete kúpiť ako nádherný doplnok interiéru. Verte, že úroveň pohodlia vás zreteľne rozveselí počas daždivých a nepríjemných dní.

Jemné oranžové svetlo s ružovými odtieňmi vám môžu pomôcť naladiť sa na pokojnú atmosféru, zaspať alebo dokonca meditovať. Psychická a emocionálna úľava po náročnom pracovnom dni je zaručená!

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kam dať soľnú lampu, aby sa choroba nedostala do domu”