Koronavírusu ničí jednu reštauráciu za druhou. Tento rok ich na Slovensku zaniklo takmer 1000!

Od vypuknutia pandémie koronavírusu na Slovensku sa tu prestriedalo mnoho opatrení. Od tých miernejších až po tie radikálnejšie. Momentálne v období druhej vlny sme sa vrátili k tým prísnejším opatreniam.

Okrem povinnosti nosenia rúšok aj v exteriéri sa opäť čiastočne zatvára ekonomika.

Doplatia na to najmä reštaurácie, fitness centrá, divadlá či kiná a iné podobné prevádzky, ktoré sa musi zatvoriť. Čo sa týka reštaurácii a najmä menších gastroprevádzok, sú pre nich tieto opatrenia likvidačné.

Podľa prieskumu agentúry Bisnode bolo do konca septembra evidovaných až 11 605 gastroprevádzok fungujúcich na základe živnostenského oprávnenia. Sročky a akciovky, ktoré fungujú oblasti gastropriemyslu boli v počte 8 714.

Analytička spoločnosti Bisnode, Petra Štěpánová, tak tvrdí, že za posledné roky predstavovali obrovský boom pre služby verejného stravovania. “Napríklad v posledných 10-tich rokoch ich počet narástol o 100 percent. Dnes patria tieto prevádzky vplyvom pandémie k najohrozenejším skupinám podnikateľov,“ uviedla príklad Štěpánová, 

 

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému balík (kariet), bistro, drevený, exteriéry

Zdroj: pexels.com

 

Opätovné sprísnenie opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu, čo zahŕňa aj zatvorenie prevádzok a podávanie baleného jedla cez okienko, predstavuje obrovské finančné riziko pre gastroprevádzky. Dáta s prieskumu Bisnode tak poukazujú až na 42%-ný pokles tržieb čo má za následok aj nútené prepúšťanie zamestnancov. „Dlhodobý výpadok príjmov nemusia ustáť viaceré prevádzky. Na kolená môže padnúť väčšina malých prevádzok, ktoré nemajú dostatočné finančné rezervy. Vidíme to na číslach – od začiatku tohto roka zaniklo v gastrosegmente 78 eseročiek či akcioviek v rovnakej oblasti, no zároveň až 796 subjektov, ktoré podnikajú v rovnakej oblasti na základe živnostenského oprávnenia,“ prizvukuje analytička.

 

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému bezpečnosť, dvere, už čoskoro

Zdroj: pexels.com

 

Dokopy sa tak na Slovensku muselo zavrieť 874 prevádzok z gastropriemyslu. Týkalo sa to najmä o prevádzky s najnižšími tržbami a malým množstvom zamestnancov, teda trpia najmä malí podnikatelia a prevádzky. Preto tak majitelia prevádzok v oblasti gastronómie žiadajú vládu aspoň o zníženie sadzby dane z pridanej hodnoty. 

zdroj: bisnode.sk